Najtragiczniejszy wypadek od lat. TVN informuje o 32 ofiarach śmiertelnych

Najtragiczniejszy wypadek od lat. TVN informuje o 32 ofiarach śmiertelnych Źródło: Pikio.pl

TVN przekazało straszną informację. Dziennikarze przekazali straszliwe kulisy wypadku, jakiego nie widziano od lat. W jednej chwili śmierć poniosło ponad 30 osób.

TVN udostępniło przerażające fakty o najgorszym wypadku ostatnich lat. Mówi się o 32 ofiarach tragicznego zdarzenia. Okoliczności, w jakich doszło do okropnego dramatu, są przerażające. 

TVN opisało straszne zdarzenie. Zmarło ponad 30 osób

Jak donosi TVN, wypadek miał miejsce w gminie Nahuala, umieszczonej na zachód od stolicy Gwatemali. Zdarzenie miało miejsce wieczorem czasu lokalnego.

Wszystko zaczęło się od wcześniejszego wypadku, jak wydarzył się na tej samej drodze, tak zwanej panamerykańskiej, bowiem łączy ona Meksyk i Panamę. Grupa ludzi zauważyła najprawdopodobniej ranną osobę, która ucierpiała w skutek jakiegoś zdarzenie drogowego. Bardzo możliwe, że człowiek został potrącony przez samochód, a kierowca nie zatrzymał się, aby sprawdzić jego stan. Zebrani ludzie zgromadzili się wokół nieprzytomnej osoby, by zobaczyć, co można zrobić dla poszkodowanego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nikt nie spodziewał się tego, co miało za chwilę nastąpić. Tą samą szosą jechał tir, który uderzył w zebranych ludzi. Kierowca nawet nie próbował hamować, bowiem ten kawałek drogi był nieoświetlony. Gdy zauważył tłum, było już za późno na wykonanie odpowiedniego manewru. 

- Wygląda na to, że kierowca tira nie zauważył grupy ludzi na drodze i wjechał w nich - powiedział Cecilio Chacaj, rzecznik prasowy straży pożarnej w Gwatemali.

Wiele osób zostało zabitych. Trwa walka o życie pozostałych kilkunastu ofiar

Ciężarówka zabiła 32 osoby, a 9 innych trafiło do szpitala. Ich stan ocenia się na krytyczny. 25 rannych w lepszym stanie przewieziono do szpitali w pobliskich miastach Quetzaltenango i Sololá. Jak informują służby, wśród poszkodowanych było wiele kobiet i dzieci. Tamtejszy minister zdrowia oświadczył, że walka o życie tych ludzi trwa.

- Szpitale w pobliżu miejsca wypadku robią wszystko, co w ich mocy, aby ocalić życie ocalałych, a inne szpitale pozostają w gotowości - napisał minister zdrowia, Carlos Soto.

Do tragicznego wypadku odniósł się prezydent Gwatemali, Jimmy Morales. Głowa państwa złożyła rodzinom ofiar kondolencje za pośrednictwem Twittera. Zapewnił także, że trwają działania mające jak najszybciej pomóc wszystkim, którzy w wyniku dramatu stracili bliską osobę.

- W tej chwili koordynujemy nasze działania, aby zapewnić pełne wsparcie krewnym ofiar - napisał.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. W "Klanie" latami grała skromną zakonnicę. Teraz miażdży swoim atrakcyjnym wyglądem. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko chowała pod habitem
  2. Legendarny polski aktor był przy samobójstwie swojego ojca. A potem poszedł na studniówkę. Bolesny sekret skrywał latami
  3. Nowotwór to było piekło. Ale Kora od lat cierpiała na coś innego
  4. Walduś z Kiepskich zaginął. Rodzina rozpoczęła poszukiwania
  5. "Moja mama jest w szpitalu". Kuba z Rodzinka.pl okłamał wszystkich
  6. Podczas Jaka to melodia nagle okazało się, że jedna z uczestniczek jest nieuleczalnie chora. Widzowie we łzach

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News