TVN przekazał tragiczne informacje. 676 osób nie żyje

TVN przekazał tragiczne informacje. 676 osób nie żyje Źródło: YT/PBS News Hours

TVN właśnie przekazał przerażające i dramatyczne informacje, które wstrząsnęły całym światem. Bilans ofiar katastrofy jest tragiczny. Wciąż trwa obliczanie strat, a już wiadomo, że życie straciło już niemalże 700 osób. To jeszcze nie koniec.

TVN właśnie przedstawił wstrząsające informacje dotyczące klęski, którą z przerażeniem obserwuje cały świat. W Mozambik uderzył bezwzględny cyklon Idai, który niósł za sobą tragiczne konsekwencje. Życie straciły setki osób, sytuacja wciąż jest krytyczna i nic nie zapowiada jej szybkiego poprawienia. 

Ulewne deszcze oraz przerażająco mocny i gwałtowny wiatr sprawiły, że dobytek, a nawet życie straciło wielu mieszkańców tego kraju oraz sąsiedniego Zimbabwe. Najgorsze jest jednak to, że zgodnie z informacjami podanymi przez TVN, to jeszcze nie ostateczne podsumowanie ofiar, a cyfry wciąż mogą rosnąć. Sytuację dokładnie relacjonują media na całym świecie, a coraz więcej organizacji jest zaangażowanych w pomoc ofiarom tragedii. 

TVN informuje o przerażającej sytuacji w Mozambiku i Zimbabwe

Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi przez TVN 24, cyklon Idai pozbawił już życia co najmniej 676 osób. Ponad czterysta z nich było mieszkańcami Mozambiku, pozostałych natomiast żywioł dopadł w sąsiednim Zimbabwe. Niestety to jeszcze nie koniec tragicznych poszukiwań, a minister ziemi i środowiska w Mozambiku, Celso Correira otwarcie mówi, że sytuacja jest krytyczna. 

- Będziemy musieli poczekać, aż wody powodziowe ustąpią. Do tego czasu nie poznamy całego bilansu ofiar wśród mieszkańców Mozambiku - twierdzi koordynator Biura Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej OCHA Sebastian Rhodes Stampa. 

Zgodnie z ustaleniami Międzynarodowej Federacji Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, aż 90% tragicznie zmarłych to mieszkańcy miasta Beira. Choć gwałtowny wiatr (osiągający w porywach nawet 170 km/h) oraz ulewne deszcze już się zakończyły, wciąż trwa usuwanie gigantycznych szkód. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To nie koniec koszmaru ofiar bezwzględnego cyklony

Zgodnie z doniesieniami mediów, w Beira zaczęły pojawiać się pierwsze przypadki zachorować na cholerę, a władze obawiają się, że dojść może do epidemii. Bardzo poważnym problemem jest także brak pożywienia. Szacunkowo aż 1,7 miliona Mozambijczyków może potrzebować pomocy humanitarnej. 

- W tej chwili nasze życie jest zagrożone i nie możemy tu dłużej mieszkać -  mówiła Tamari Dzunga, mieszkanka Chimanimani. 

Na tę miejscowość z pobliskich gór zeszła lawina błotna, która żywcem pogrzebała ogromną liczbę osób. Ucierpiały również dziesiątki budynków. Choć trwa przeszukiwanie gruzów, nie jest to łatwe. Gruzowiska są ogromne, a niektóre skały mają tak wielkie rozmiary, że konieczne będzie usuwanie ich materiałami wybuchowymi. 

  1. Michał Szpak nago w łóżku! Fanki masowo mdleją. Tak gorącego zdjęcia dawno nie było!
  2. Dramat w rodzinie Katarzyny Dowbor! Jej syn ma problem z alkoholem? Przygotujcie chusteczki!
  3. Zmarł legendarny polski aktor. Grał w kultowych serialach TVP, Janosiku i Podróży za jeden uśmiech
  4. Czołowi aktorzy TVP mają romans?! "Jest chemia, są siebie spragnieni"
  5. 3-latka miała spełnić swoje największe marzenie. Po wyjściu z samolotu tragicznie zmarła
  6. Maria nie żyje. Znały ją pokolenia Polaków

Źródło: TVN24

Następny artykuł