Huki, trzaski, pół kilometra poniosło blaszany dach. TVN: trąba powietrzna przeszła nad polską miejscowością

Huki, trzaski, pół kilometra poniosło blaszany dach. TVN: trąba powietrzna przeszła nad polską miejscowością Źródło: Fot. screen shot z video stacji TVN Meteo

TVN opublikował właśnie dramatyczne informacje, które wstrząsnęły Polakami. W województwie warmińsko-mazurskim pojawiła się trąba powietrzna, która spowodowała wiele szkód.

TVN poinformował o trąbie powietrznej, która pojawiła się w piątek w jednej z polskich miejscowości. Świadkowie byli przerażeni. Nawet strażacy w obliczu tak wielkiej potęgi natury odczuwali strach.

TVN opublikował dramatyczne nagranie. Trąba powietrzna siała spustoszenie

W województwie warmińsko-mazurskim w godzinach popołudniowych mieszkańcy Nowej Wsi Małej i Głotowa zamarli, gdy ich oczom ukazał się słup powietrza zmierzający z ogromną prędkością w stronę ich domów.

Trąba powietrza, która przeszła przez wspomnianą lokalizację, nagle pojawiła się podczas burzy, która nawiedziła rejony woj. warmińsko-mazurskiego. W piątek pogoda była bardzo niesprzyjająca, a trudnych warunkach lokalne stacje meteorologiczne informowały z wyprzedzeniem. Niebo niemal cały czas było zachmurzone, a okolica przed weekendem została podtopiona przez deszcz. Mieszkańcy nie spodziewali się czegoś takiego. Trąba powietrzna zupełnie ich zaskoczyła.

DALSZA CZEŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Strażacy dzielnie walczyli o dobra materialne mieszkańców

Cztery zastępy strażackie próbowały uporządkować teren, który po przejściu trąby powietrznej był w opłakanym stanie. Funkcjonariusze pomagali ewakuować się niektórym mieszkańcom z domów, które potraciły dachy. Wiele z nich po burzy było zagrożonych zawaleniem części konstrukcji, które mocno ucierpiały w wyniku zderzenia z nieprzewidywalnym zjawiskiem pogodowym.

Strażacy wiele pracy mieli także z drzewami, które w całej okolicy zostały połamane przez trąbę powietrzną. Leżąc na ulicach utrudniały kierowcom poruszanie się samochodami. W większości, po ciężkiej pracy jednostek, udało się na szczęście usunąć z drogi przeszkody. Mieszkańcy mogą więc bezpiecznie znowu jeździć do pracy autem.

Widok trąby powietrznej był przerażający dla świadków, którzy zrealizowali nagranie. Przerażający materiał został wysłany do TVN Meteo. Z jednej strony żywioł budził strach, a z drugiej ciekawość ludzi, którym udało się zdobyć spektakularne nagranie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co Andrzej Duda dostał na urodziny od Agaty? Opadną wam szczęki, gdy zobaczycie, co dla niego zrobiła. Bardzo się wzruszył
  2. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie DUDZIE!
  3. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  4. Widok grobu śp. aktora grającego Edzia w "Kiepskich" rozrywa serca na szczątki
  5. Gdzie tak naprawdę mieszka teraz Michał Wiśniewski? Takiej posiadłości nie ma nikt (FOTO)
  6. Ile wzrostu ma Kasia Cichopek? Wstrząs, w telewizji nie widać, że jest tak niska

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News