Smutne informacje pogodowe TVN Meteo. Nad Polskę nadciąga niż Yukon

Smutne informacje pogodowe TVN Meteo. Nad Polskę nadciąga niż Yukon Źródło: Pixabay.com/ChristopherPluta

TVN Meteo zapowiada chłodniejszy weekend pod znakiem niżu, który nadciągnie nad Polskę z zachodu. Czekają nas burze, deszcz i niższa temperatura.

TVN Meteo nie ma dobrych wieści dla fanów majowego ciepła. Ci, którzy oczekują weekendowego grzania się w słońcu, chociażby na wzór tego z końca kwietnia, mogą się niemile rozczarować. 

TVN Meteo zapowiada zmianę pogody. Z zachodu nad Polskę nadciąga niż - będzie chłodniejszy, mokry weekend

W najbliższym czasie Polska znajdzie się pod wpływem niżu "Yukon". Z zachodu nad nasz kraj już dziś napłyną fale chłodniejszego powietrza. Będą one z kolejnymi dniami stopniowo przesuwać się na wschód.

Dziś dojdzie do nietypowego odwrócenia pogodowych tendencji. Przez napływ polarno-morskiego powietrza najchłodniejszym miejscem będzie Polska Zachodnia. Na uchodzącej za najcieplejszy rejon kraju Nizinie Śląskiej termometry pokażą dziś w szczycie tylko 13-14 stopni. Od zachodu po pas centralny kraju pojawią się deszcze, które będą przeplatały się ze słońcem.

Najcieplej będzie z kolei na wschodzie i to... na uchodzącej za biegun zimna Suwalszczyźnie. Tam wskazania termometrów wyniosą dziś w najcieplejszym punkcie dnia aż 18 stopni. To wszystko za sprawą pozostawania tego rejonu w obrębie kontynentalnego wyżu.

Z zapowiedzi TVN Meteo wynika, że piątek rozpocznie się od pogodnego poranka. Opady deszczu, a nawet burze spodziewane są w centrum Polski. Temperatura utrzyma się na dzisiejszym poziomie -od 15 stopni na północnym wschodzie do 18 stopni na zachodzie. Znów to północny-wschód będzie chłodniejszym rejonem kraju, a nizina Śląska najcieplejszym. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W sobotę front z chłodnym powietrzem i deszczem przesunie się na wschód. Będzie chłodniej, termometry pokażą w całym kraju od 15 do 17 stopni. Tym razem to zachodnia Polska będzie wolna od opadów deszczu, natomiast wilgoci należy spodziewać się na wschodzie. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były mąż Kaczyńskiej PRZED CHWILĄ właśnie ujawnił GIGANTYCZNĄ seksaferę w PiS!
  2. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje polska polityk. Zginęła w wypadku w Egipcie!
  3. Gdzie pracuje Marta Kaczyńska? Prawda może was wprawić w osłupienie
  4. Ile lat ma żona Zenka Martyniuka? Wygląda tak świetnie, aż trudno uwierzyć, że jest od niego starsza!
  5. Anna Dymna przegrała walkę z nałogiem. Po 14 latach wraca na złą drogę
  6. To, co Oliwia Bieniuk powiedziała o zmarłej mamie rozrywa serce. Córka Anny Przybylskiej przeżywa teraz ciężkie chwile

źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News