TVN: rząd pilnie wysyła sms-y mieszkańcom 71 powiatów o sytuacji kryzysowej. Może nawet nie być prądu, takie idą burze

TVN: rząd pilnie wysyła sms-y mieszkańcom 71 powiatów o sytuacji kryzysowej. Może nawet nie być prądu, takie idą burze Źródło: pikio.pl

TVN postanowił poinformować o wielkim zagrożeniu burzowym, jakie pojawiło się dziś w naszym kraju. Dowiedzieliśmy się, że sytuacja jest na tyle poważna, że rząd wysyła sms-y mieszkańcom. Możliwe są przerwy w dostawie prądu.

TVN przekazał swoim widzom informacje na temat tego, co w najbliższym czasie czeka mieszkańców sporej części naszego kraju. Wiele wskazuje na to, że będą oni musieli przygotować się na drastyczne załamanie pogody. Sytuacja jest na tyle poważna, że została podjęta decyzja w sprawie wysłania ludziom wiadomości o zagrożeniu, które niebawem pojawi się w naszym kraju.

Okazuje się, że wiele gospodarstw musi liczyć się z tym, że w najbliższej przyszłości mogą pojawić się przerwy w dostawie prądu. Rząd postanowił zapobiec innym nieprzewidzianym skutkom sytuacji pogodowej w naszym kraju, w związku z czym mieszkańcy otrzymali sms-y informujące o tym, że zbliżające się zagrożenie jest naprawdę poważne i należy się na nie odpowiednio przygotować. 

TVN informuje o nadchodzącej sytuacji pogodowej

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali zagrożenie dla aż trzynastu województw, dzięki któremu wiemy, że na ich terenie możemy spodziewać się ulewnych opadów deszczu, którym może nawet towarzyszyć grad. Oznacza to, że sytuacja pogodowa w naszym kraju wciąż nie będzie korzystna, choć Polacy zaczynają coraz głośniej narzekać na aktualne warunki atmosferyczne.

TVN informuje również, że swoją akcję rozpoczęło Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jest to system znany Polakom pod skrótem RCB, który ma za pośrednictwem wiadomości tekstowych informować mieszkańców o możliwych zagrożeniach, które pojawią się w przyszłości. Wiele wskazuje na to, że dziś w nocy dojdzie do niebezpiecznych warunków pogodowych, w związku z czym użycie systemu jest w pełni zrozumiałe.

TVN przekazuje straszne wiadomości o możliwych burzach

Łącznie aż 71 powiatów jest zagrożonych w związku z aktualnymi prognozami. Do tego mieszkańcy aż pięciu województw mogą dziś otrzymać wiadomość od systemu RCB. Na efekty działania burz narażone są województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, podkarpackie, lubelskie i mazowieckie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie opuszczają naszego kraju już od dłuższego czasu. Wydawało się, że po wielu dniach opadów w końcu doczekamy się kilku suchych dni, jednak najnowsze doniesienia sprawiają, że będziemy musieli na to jeszcze trochę poczekać.

  1. Julia Wieniawa OSZALAŁA! Domaga się kosmicznych stawek za udział w reklamach! Te kwoty wbiją was w fotel
  2. Roksana Węgiel znów PRZESADZIŁA ze strojem. Internauci nie mieli dla niej litości. Jej rodzice dostaną ZAWAŁU, jak zobaczą te zdjęcia!
  3. Dantejskie sceny w Lidlu. Ludzie oszaleli, zdjęcie ze sklepu wprawi was w osłupienie
  4. Jackowski twierdzi, że Polska będzie musiała spłacać ogromne pieniądze. Jeśli ta wizja się spełni, to oznacza tragedię
  5. Roksana Węgiel w sukience z lateksu na Wielkiej Gali Gwiazd. Wszyscy patrzyli tylko na 14-latkę
  6. Tragedia po koncercie popularnego zespołu disco polo. Była nieprzytomna, nie oddychała
  7. To już oficjalne: pensja minimalna pójdzie w górę. Spora podwyżka dla miliona Polaków, wiemy od kiedy

Źródło: TVN

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu