TVN przekazał druzgocące wieści. Prokuratura postawiła zarzuty ws. śmierci znanego polskiego muzyka

TVN przekazał druzgocące wieści. Prokuratura postawiła zarzuty ws. śmierci znanego polskiego muzyka Źródło: Policja.gov.pl

TVN poinformował widzów o tragicznym wypadku, do jakiego doszło niemal rok temu. Dopiero teraz w sprawie pojawiły się ważne ustalenia, dzięki którym prokuratura mogła na dobre zająć się sprawą. Chodzi o śmierć znanego polskiego muzyka.

TVN przekazał smutne wiadomości o śmierci jednego z wybitnych polskich muzyków. Doszło do niej w wyniku strasznego wypadku, który miał miejsce kilka miesięcy temu. Dopiero teraz dowiedzieliśmy się jednak, że zakończono śledztwo, w związku z czym prokuratura postawiła ostatecznie zarzuty wobec sprawcy. Wciąż pozostaje wiele do wyjaśnienia i niewykluczone, że sprawa będzie trwała kilka miesięcy. 

Do przykrego zdarzenia doszło kilka miesięcy temu, jednak wymiar sprawiedliwości przez dłuższy czas pozostawał bezradny. Informacje na temat kary dla sprawcy pojawiały się w mediach, lecz były sprzeczne i dopiero ostateczny komunikat wyjaśnił całą sprawę. Wygląda na to, że mężczyznę czekają poważne konsekwencje, bowiem sprawa dotyczy nieumyślnego doprowadzenia do śmierci.

TVN przekazuje widzom smutną wiadomość

Do smutnego wypadku doszło w Warszawie w lipcu zeszłego roku. Wówczas usłyszeliśmy o kolizji BMW z rowerem, która zakończyła się wielką tragedią. Kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu, o czym głośno informowały media. Był nim Grzegorz Grzyb, jeden z legendarnych polskich muzyków jazzowych, znany perkusista, który miał okazję współpracować z największymi gwiazdami polskiego show-biznesu.

Samochód prowadził Arkadiusz R., który został uznany przez prokuraturę za sprawcę wypadku. Dowiedzieliśmy się wówczas, że najprawdopodobniej czeka go kara, jednak dopiero teraz mężczyzna usłyszał zarzuty. Są one bardzo poważne i możemy być niemal pewni, że już niebawem będzie musiał ponieść konsekwencje swojej nieuwagi na drodze. 

- 23 kwietnia Prokuratura Rejonowa Praga-Północ postawiła zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym Arkadiuszowi R. - mówi Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. 

TVN informuje o konsekwencjach wypadku

Dowiedzieliśmy się, że kierowca jechał z prędkością 80 kilometrów na godzinę, przekraczając w ten sposób przepisy. Wiele wskazuje na to, że jego wina została w łatwy sposób udowodniona, sprawa nie wygląda na skomplikowaną, jednak sam sprawca nie przyznaje się do złamania przepisów. Uważa, że do wypadku, o którym informuje TVN doszło w wyniku działania rowerzysty, a sam kierowca nie powinien odpowiadać za śmierć znanego muzyka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Grzegorz Grzyb jechał ulicą, choć obok niej przebiegała wyznaczona trasa rowerowa. Policjanci uznali jednak, że nie jest to powód, by uznawać go za winnego wypadku. Konsekwencje poniesie więc najprawdopodobniej kierowca, który wciąż nie ma zamiaru przyznawać się do tego, że popełnił błąd. 

Grozi mu nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności, choć póki co zostały mu jedynie postawione zarzuty. Wszystko wyjaśni się podczas procesu sądowego, do którego powinno dojść w najbliższym czasie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. SZOKUJĄCE słowa Zbigniewa Wodeckiego o polskich emerytach. Gwiazdor jednym zdaniem ZMIAŻDŻYŁ polską władzę. Pospadacie z krzeseł
  2. Kora była bita po głowie i poniżana. Zjeżą się wam włosy na głowie, gdy usłyszycie, co jeszcze zdradziła siostra wokalistki!
  3. Agata Duda urobiona po łokcie sadzi drzewka i kopie łopatą. Oczy wam wyjdą z orbit (Zdjęcia)
  4. Przez tę promocję w Biedronce Polacy oszaleją. Po świętach dyskont odpala prawdziwą petardę
  5. Przepowiednia Jackowskiego przeraża. Już niedługo Polaków nie będzie stać na podstawowe potrzeby?!
  6. Katarzyna Dowbor była bezlitosna. Po jej słowach kobieta zalała się łzami

źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News