Złe wiadomości na jutro. IMGW pilnie ostrzega Polaków przed niebezpieczeństwem

Złe wiadomości na jutro. IMGW pilnie ostrzega Polaków przed niebezpieczeństwem Źródło: unsplash/Dan_Musat/

TVN przekazuje informacje o pilnym ostrzeżeniu, jakie wystosował IMGW. Sytuacja pogodowa ulegnie diametralnej zmianie, a nagle pogarszające się warunki atmosferyczne mogą stwarzać poważne zagrożenie.

Za pośrednictwem TVN możemy dowiedzieć się, jaka pogoda czeka nas w najbliższych godzinach. Okazuje się zatem, że na Polaków spadnie prawdziwe odzwierciedlenie nieprzyjemnej jesieni, a sytuacja z każdą chwilą będzie ulegać pogorszeniu. Zrobi się naprawdę nieciekawie i aż kilkanaście województw jest poważnie zagrożonych. 

Ostrzeżenie IMGW. Złe wiadomości TVN 

Choć niedziela zaczęła się dość niewinnie, a zza chmur znów wyjrzało słońce, w przeciągu najbliższych godzin wszystko może się diametralnie zmienić, a przyjemne podmuchy wiatru przeistoczą się w potężne wichury. W związku z nie najlepszą prognozą pogody, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma zamiar wydać pilny alarm dla kilku województw. 

Już wieczorem pojawi się silny wiatr na terenie niemalże całego kraju, jednak najmocniejszy dotknie górskie miejscowości, takie jak: Tatry, Sudety, Beskidy. Jego prędkość może dochodzić nawet od 100 do 140 km/h. Temperatura będzie wynosić od 15 do 20 stopni. Strefa najsilniejszych podmuchów będzie stopniowo przesuwać się z zachodu i południa na wschód Polski. Z uwagi na tak niepokojące prognozy, ostrzeżenie mają usłyszeć mieszkańcy województw: śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Nie zabraknie również silnych opadów deszczu, które najbardziej zauważalne mogą być na południu Polski. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Poniedziałkowa pogoda może pozostawiać wiele do życzenia 

Jak możemy się dowiedzieć, w poniedziałek warunki atmosferyczne wcale nie ulegną poprawie. Co więcej, tego dnia może być jeszcze gorzej, dlatego IMGW planuje wydać ostrzeżenia dla aż kilkunastu województw, a unikną go jedynie mieszkańcy Lubelszczyzny. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek 

2. Córka dostała uwagę od polonistki. Mama była tak zdruzgotana treścią, że opublikowała ją w internecie

Sytuacja zrobi się naprawdę nieciekawa, bowiem porywisty wiatr nie będzie ustępował. Z przekazywanych informacji wynika, że silne podmuchy, które mogą wyrządzić wiele szkód, potrwają nawet kilka godzin. Synoptycy podkreślają, że wciąż spora ilość liści na drzewach w połączeniu z mocnym wiatrem, może stwarzać jeszcze większe zagrożenie dla zdrowia a nawet życia człowieka. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIGANT sprzedaży chce się wycofać z Polski. Wszystko przez handlowe niedziele
  2. Instagram Anny Przybylskiej tętni życiem. Wydarzyło się na nim coś niezwykłego. Będziecie płakać
  3. Bezdomny wszedł do szpitala. Obsługa wiele w życiu widziała, ale ten widok zupełnie ich zaskoczył, łzy stanęły im w oczach
  4. Mało kto o tym wiedział. W ostatnim czasie Jan Kobuszewski walczył o życie żony
  5. Polacy plugawią gwiazdę DDTVN, Tańca z Gwiazdami, Klanu, M jak Miłość i Pierwszej miłości. "Infantylna, rozmemłana mimoza"

Źródło: wirtualna polska 

Następny artykuł