Widzom TVN trudno powstrzymać łzy. Porażający materiał o córce Salety, jest źle

Widzom TVN trudno powstrzymać łzy. Porażający materiał o córce Salety, jest źle Źródło: Screenshot z youtube.com/Mamawformie

TVN przygotował dla widzów szokujący materiał o córce Przemysława Salety. Dziewczynka od najmłodszych lat cierpi na bardzo poważną chorobę, która skutecznie uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie. Potrzebny jest przeszczep, który jest jedynym ratunkiem. Dwa poprzednie zostały niestety odrzucone przez jej organizm.

TVN wczoraj opublikował materiał, który wywołał wśród widzów ogromne poruszenie. Stacja postanowiła nagłośnić "14. Bieg po Nowe Życie", którego główną ideą jest uświadamianie Polaków o skali problemu chorych, którzy oczekują na przeszczep mogący uratować ich przed śmiercią. Wśród takich osób jest córka Przemysława Salety. Właśnie oczekuje na trzeci przeszczep nerki, bowiem dwa poprzednie jej organizm odrzucił.

TVN publikuje wstrząsający materiał o córce Przemysława Salety

W "Faktach TVN" tysiące Polaków obejrzało wzruszający materiał o Nicole Salecie, która to, tak jak tysiące innych chorych w Polsce, właśnie oczekuje na przeszczep nerki. Gdy miała zaledwie 12 lat lekarze wykryli u niej nieprawidłowe działanie tego narządu i już wtedy zdecydowano, że dziewczynka musi poddać się skomplikowanej operacji. Wówczas okazało się, że dawcą może zostać jej tata - Przemysław Saleta. Sportowiec niezwłocznie zgodził się oddać swoją nerkę, którą organizm Nicole przyjął. Problem wydawał się być więc zażegnany.

Niestety, był to dopiero początek zmagań z chorobą, bowiem po 7 latach nerka przestała działać w sposób prawidłowy. Przez następne lata Nicole z nadzieją czekała więc na kolejny przeszczep. Nowego dawcy jednak ciągle nie było.

W 2018 roku pojawił się promyk nadziei. Zmarł człowiek, którego nerka nadawała się do transplantacji. Niestety, kilka miesięcy po operacji również i ten organ po pewnym czasie przestał spełniać swoje funkcje.

 - Mam prawdopodobnie dysfunkcję genetyczną, która atakuje nerki. Niestety, za późno się o tym dowiedzieli, więc ja tą nerkę miałam działającą przez cztery miesiące raptem. Jestem z powrotem na dializach, wróciłam na dializy i muszę czekać na kolejny przeszczep - zasmucona córka Salety opowiada dla "Faktów TVN".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przemysław Saleta nieustannie na każdym kroku wspiera swoją córkę. Między innym stąd powstała idea "Biegu po Nowe Życie", w którym to sportowiec rok w rok bierze udział promując wydarzenie swoim wizerunkiem. W biegu bierze też udział wiele gwiazd, dziennikarzy i celebrytów, którzy starają się w ten sposób promować idee, którym przyświeca bieg.

Internauci są wzruszeni sytuacją Nicole. Wsparcie dla dziewczyny płynie niemal z całej Polski.

 - Trzymaj się dzielnie. Na pewno w końcu uda Ci się znaleźć kolejnego dawcę. Tylko się nie poddawaj! - stara się wesprzeć na duchu jedna z użytkowniczek.

Razem z całą redakcją Pikio.pl życzymy Nicole odnalezienia dawcy i powrotu do zdrowia.

Fot. screen shot z Fakty TVN

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak pokazał młodszą siostrę. Ewa Szpak jest oszałamiająco piękna
  2. Uwielbiany aktor „M jak Miłość” zmarł na raka trzustki. Do końca nie tracił nadziei
  3. Annę Lewandowską rozdziera tęsknota za rodziną. "Wyjazdy służbowe, rozstania"
  4. Tragedia. Młodszy braciszek zabił 6-letnią siostrzyczkę na oczach matki
  5. Ile zarabia Elżbieta Jaworowicz? Trudno uwierzyć, że już dawno osiągnęła wiek emerytalny
  6. Żona Sławomira płakała i cierpiała przy porodzie. Jak wygląda synek króla disco polo?

Źródło: TVN

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News