TVN to nie tylko teleturnieje i reality show. To również programy, w których poruszane są niekiedy bardzo dramatyczne tematy. Jeden z dziennikarzy stacji opowiedział w nim o swoim koszmarze.

TVN w swoim programie śniadaniowym przedstawia historie najróżniejszych ludzi, którzy nie rzadko w swoim życiu przeszli przez prawdziwe piekło. Jeden z dziennikarzy stacji opowiedział o swoim dramacie w przejmującym wyznaniu, w którym przedstawił swoją walkę ze straszliwą chorobą.

Dziennikarz TVN był krok od śmierci

Rak jest chorobą, która dosłownie dziesiątkuje nasze społeczeństwo. Dodatkowo jest coraz częściej diagnozowany, przez co miliony ludzi na całym świecie słyszą diagnozę, która często jest też wyrokiem.

Podobnie było w przypadku dziennikarza TVN, Rafała Poniatowskiego, który swoją historię przedstawił w DDTVN. U mężczyzny został zdiagnozowany czerniak, który dał już przeżuty, przez co lekarze nie dawali mu zbyt dużych szans.

– Zachorowałem na czerniaka, później się okazało, że mam guzy wszędzie.  Nikt nie był w stanie ich policzyć. Pomyślałem, że umrę, ale… żyję. Zachorowałem, dostałem wyniki, z których mogłem wywnioskować, że umrę bardzo szybko. Każdy z pacjentów tak sobie myśli, jak dostanie wyniki. Można zacząć o tym myśleć inaczej, bo tak naprawdę nie wiem, kiedy umrę. Nikt z nas nie wie, kiedy umrze. Można sobie taką myśl, która bardzo stresuje, przerobić na myśl pod tytułem „tak naprawdę nie wiem, kiedy odejdę – mówił dziennikarz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

10 zdrowych nawyków żywieniowych, które każdy powinien wprowadzić

Zaskakujące efekty terapii

Wiele osób słysząc coś takiego, załamałoby się i stwierdziło, że dalsza walka nie ma sensu, jednak Poniatowski postanowił zrobić wszystko, aby choroba nie wygrała z nim tak łatwo. W ten sposób rozpoczął leczenie, które było połączeniem leczenia onkologicznego z metodą Simontona, która jest pewnego rodzaju psychoterapią.

O dziwo choroba się zatrzymała, udowadniając, że ludzki organizm nadal jest dla nas gigantyczną tajemnicą, której możemy nigdy nie poznać w 100%. Dzięki zastosowanej terapii dziennikarz czuje się o wiele lepiej i już tak się nie martwi o swoje życie. Jak sam przyznaje, zaczął zdrowieć, co dla wielu osób w jego sytuacji jest największym marzeniem.

– Lekarze onkolodzy twierdzą, że jestem przykładem na to, że medycyna nie zna odpowiedzi na wiele pytań. Ostatnio podczas kontroli usłyszałem, bo jestem kontrolowany co dziesięć tygodni, że mój stan zdrowia jest nadzwyczajny. Ja zdrowieje, pracuję, jestem tutaj, uśmiecham się… – dodaje mężczyzna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. „Niunia windująca karierę na katastrofie”. Wassermann załamana
  2. Intymne wyznanie Chylińskiej. Fani są przerażeni
  3. Kim jest archeolog? Wyjaśniamy czym się zajmuje
  4. Znaki zodiaku, które są największymi kłamczuchami. Cała prawda
  5. Delfin podpłynął do nurka, błagał o pomoc. Szokujący finał

Możesz nawet umrzeć, jeśli zjesz TO bez odpowiedniego przygotowania!

ŹRÓDŁOparty.pl

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.