TVN przekazuje pilny alarm IMGW na wtorek. Mieszkańcy tych województw powinni zostać w domu, będzie wyjątkowo niebezpiecznie

TVN przekazuje pilny alarm IMGW na wtorek. Mieszkańcy tych województw powinni zostać w domu, będzie wyjątkowo niebezpiecznie Źródło: Pikio.pl

TVN ostrzega przed nadzwyczaj trudnymi warunkami pogodowymi, które pojawią się w najbliższym tygodniu. W poniedziałek przez Polskę przetoczą się burze z obfitymi opadami deszczu, ale to we wtorek będzie wyjątkowo niebezpiecznie. Ci, którzy mogą zdecydowanie powinni pozostać w bezpiecznych domach. Telewizja przekazała pilny alarm IMGW.

TVN podało informacje pogodowe dla kraju. W poniedziałek w niemal całej Polsce pojawią się burze, a także gdzieniegdzie porywiste wiatry. Najgorzej jednak będzie we wtorek.

TVN przekazuje Polakom wstrząsające informacje pogodowe. W poniedziałek może pojawić się grad, ale to dopiero początek groźnej aury

W ostatnich dniach temperatura w kraju utrzymywała się na dość wysokim poziomie. Było na tyle ciepło, aby w krótkich podkoszulkach spacerować po parkach i lasach. W przyszłym tygodniu pogoda nie będzie sprzyjała tego rodzaju aktywnościom. Nadciągają burze, a także obfite opady deszczu, a już wyjątkowo niebezpiecznie będzie we wtorek.

W poniedziałek po południu temperatura w całym kraju będzie oscylować w granicach od 20 do nawet 26 st. Celsjusza w Rzeszowie. W całym kraju będzie burzowo i będzie padał deszcz. Szczególnie warto wymienić miasta takie jak Warszawa, Bydgoszcz i Kraków, gdzie przewidywane są burze z piorunami. Warto więc zachować ostrożność. Na terenie woj. lubelskiego, łódzkiego i śląskiego, a także mazowieckiego może pojawić się grad.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

We wtorek sytuacja dramatycznie się pogorszy, IMGW wydało już ostrzeżenia drugiego stopnia

IMGW alarmuje, że we wtorek czeka nas kontynuacja wyjątkowo groźnej pogody i informuje, że może wydać ostrzeżenia dla kilku województw. Alerty drugiego stopnia mogą dotyczyć woj.:  mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. W tych regionach możemy spodziewać się wyjątkowo obfitych opadów deszczu i gradu, a także burz z wyjątkowo porywistym wiatrem, którego prędkość może osiągać nawet od 90 do 100 km/h.

IMGW planuje wydać alerty przed wyjątkowo intensywnymi opadami deszczu z burzami dla województwa opolskiego i dolnośląskiego. Już teraz przedstawiciele Instytutu ostrzegają, że szczególnie niebezpiecznie będzie na południu Polski, a konkretniej w województwie podkarpackim i małopolskim. .

Wiatr, może osiągnąć prędkość do 100 km/h, co jest obarczone dużym ryzykiem niebezpieczeństw. I tutaj meteorolodzy zalecają ostrożność, a także pozostanie w domu - o ile jest taka możliwość.

Niewykluczone, że IMGW wyda kolejne alerty niebezpieczeństwa - także dla innych województw. Pierwszego stopnia ze względu na burze z piorunami, obfite deszcze, a także możliwe opady gradu, które gdzieniegdzie pojawią się we wtorek, mogą dotyczyć także woj. opolskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, a także lubelskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jolanta Kwaśniewska zmiażdżyła PiS! Pierwsza Dama nie miała litości. Tak MOCNYCH słów nikt się po niej nie spodziewał
  2. Dramat Beaty Tadli. Jej syn zagroził, że zrobi coś PRZERAŻAJĄCEGO! Dziennikarka jeszcze nigdy się tak nie bała
  3. 10 województw jest zagrożonych. Pilny alert dla mieszkańców, sytuacja pogodowa bardzo poważna
  4. Wstrząsające oświadczenie Owsiaka ws. wyborów. "To wstyd, obciach, coś niepojętego"
  5. Przed wyborami obiecywali wielkie podwyżki emerytur. Wiadomo, ile naprawdę wzrośnie pensja seniorów i kiedy
  6. Meghan Markle będzie mieć kolejne dziecko? Pojawiają się doniesienia o terminie porodu

Źródło: TVN24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News