Aż ciężko uwierzyć, TVP "kiczowatym" serialem zdemolowała TVN. Wybór nr jeden milionów Polaków

Aż ciężko uwierzyć, TVP "kiczowatym" serialem zdemolowała TVN. Wybór nr jeden milionów Polaków Źródło: youtube.com/tvp

TVN nie będzie mógł się po tym pozbierać. Pomimo swoich prób przyciągnięcia publiki w postaci wznowienia "Big Brothera" i emisji najbardziej kultowych produkcji, stacja przegrała z kretesem ze swoim największym rywalem. Niekwestionowanym hitem telewizji okazuje się telenowela.

Włodarze stacji TVN zapewne nie będą pocieszeni. Najnowszy ranking oglądalności stacji telewizyjnych nie jest łaskawy dla żółto-niebieskiego nadawcy, który wielokrotnie próbował zachęcić widzów do tłumnego stawiania się przed telewizorami. TVP, czyli bezpośrednio największy rywal stacji całkowicie wygryza należącą do koncernu Discovery stację. A wszystko dzięki telenoweli, która cieszy się wielkim poważaniem wśród widzów. Czy telewizja zacznie myśleć nad zmianami, aby odwrócić ten stan rzeczy?

TVN jest zrozpaczone. Tragiczny bilans stacji

O zaskakującym bilansie oglądalności poinformowała Katarzyna Baczyńska, tv director w Codemedia. Ekspertka zwróciła uwagę na fakt, że osiągnięcie TVP jest o tyle dużym sukcesem, że stacja w tym roku nie miała w planie emisyjnym żadnych wielkich wydarzeń sportowych, które są główną siłą oglądalności. Jak się okazuje, swoją pozycję stacja utrzymuje dzięki telenoweli "M jak Miłość", która jest istnym motorem napędowym stacji.

- W grupie 4+ pozycję lidera utrzymało w pierwszym kwartale 2019 roku TVP1. Z jednej strony jest to oczywiste ze względu na transmisje skoków narciarskich i meczów Reprezentacji Polski. Z drugiej natomiast wcale tak oczywiste nie jest, ponieważ nie powinniśmy zapominać o tym, że w analogicznym okresie ubiegłego roku na obu antenach TVP królowały zimowe Igrzyska Olimpijskie. Patrząc na rok 2019 przez pryzmat braku międzynarodowych wydarzeń podobnej rangi obrona pierwszej pozycji jest sporym sukcesem - mówi portalowi Wirtualne Media Katarzyna Baczyńska, tv director w Codemedia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czemu TVN stracił widzów?

Według Baczyńskiej powodem słabej kondycji TVN jest późniejszy start wiosennej ramówki, przez co widzowie przeszli na inne stacje, takie jak TVP i Polsat.

- Największy procentowy spadek udziału w obu grupach wśród tzw. "wielkiej czwórki" odnotował TVN - jest to prawdopodobnie efekt późniejszego startu ramówki. Pamiętajmy, że TVN przyzwyczaił nas do startu wiosennych premier od połowy lutego. W tym roku, jak podano w oficjalnym komunikacie, podjęto decyzję biznesową o późniejszym starcie niektórych formatów. Bez wątpienia znalazło to odbicie w niższych udziałach w widowni. - komentuje ekspertka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan kompletnie PIJANA! To WIDEO mogło zniszczyć jej karierę
  2. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  3. Niesłychanie dramatyczny apel matki do protestujących nauczycieli. Przesadziła?
  4. Pan młody, z twarzy "Harry Potter" nagle zamienił ślub w coś, czego nie da się opisać. Mama mu pomogła
  5. Magda Gessler powróciła do bolesnych wspomnień. Straciła dziecko w 6 miesiącu ciąży
  6. Syn Zenka Martyniuka naprawia błędy. "Dla mojej ukochanej Ewelinki"

źródło: Wirtualne Media

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News