Cyklon Bennet nad Polską! Są ranni, ogromne zniszczenia, tysiące osób bez prądu

Cyklon Bennet nad Polską! Są ranni, ogromne zniszczenia, tysiące osób bez prądu Źródło: pxhere

TVN informuje, że prognoza pogody od dawna nie była tak zła. Cyklon Bennet, który pojawił się w naszym kraju, doprowadził do niespotykanych zniszczeń. Tysiące gospodarstw domowych zostało bez prądu, a nawet pojawili się ranni. Instytut Meteorologii i Gospodarki ostrzega przed jedną z najgroźniejszych anomalii pogodowych w historii.

TVN podaje najnowsze informacje. Prognoza pogody może przyprawić o gęsią skórkę. Pomimo tego, że w niektórych częściach kraju zaczęła panować iście wiosenna pogoda, w innych niebezpieczny wystąpiła niespotykana anomalia pogodowa, jaką jest cyklon Bennet. Niebezpieczny żywioł pozbawił tysiące gospodarstw domowych w Polsce prądu, a także zdołał zranić wielu, przypadkowych przechodniów. Kiedy groźne wiatry ustaną?

TVN: Prognoza pogody zapowiada się fatalnie

Nagłe powiewy wiatru okazały się prawdziwą grozą dla mieszkańców zachodniej, południowej i północnej Polski. Meteorolodzy nad samym Bałtykiem odnotowali powiewy wiatru przekraczające 100 km/h. Niebezpieczny żywioł dał się odczuć tysiącom polskich gospodarstw domowych, które zostały pozbawione prądu.

- Według danych na godz. 5.00, bez prądu pozostaje około 5 tys. odbiorców na terenie 6 województw: pomorskiego - 3 453, zachodniopomorskiego - 940, dolnośląskiego - 204, warmińsko-mazurskiego - 204, wielkopolskiego - 200 i kujawsko-pomorskiego - 43. Prace naprawcze trwają - napisał na swoim Twitterze Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Cyklon Bennet, oprócz spowodowania awarii zagroził także życiu i zdrowiu bezbronnych przechodniów. Nagły podmuch wiatru przygniótł konarem dwie osoby w Reszlu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ


Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej ostrzega przed niebezpieczeństwem. Najnowsza prognoza pogody codziennie na TVN

Pomimo tego, że sytuacja pogodowa zdążyła się uspokoić w większości miejsc w Polsce, to na swoje zdrowie i życie muszą uważać mieszkańcy północnych części Polski. W województwach pomorskim i zachodnio-pomorskim ogłoszono drugi stopień zagrożenia pogodowego.

- Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych - napisało w specjalnym komunikacie IMiGW.

Na występienie silnych powiewów wiatru muszą uważać także mieszkańcy województw: podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, północnej części mazowieckiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

ZOBACZ TAKŻE

  1. PRZERAŻAJĄCY wygląd Bogumiły Wander. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi 
  2. Ile waży Dominika Gwit? Wszyscy kardiolodzy w Polsce złapią się za głowę
  3. Dramatyczne wyznanie Rodowicz o emeryturze. Aż trudno uwierzyć
  4. Ogromne zamieszanie wokół 13 emerytury. Polacy oburzeni decyzją PiS
  5. "Słoma z butów, chamstwo!" Wściekli widzowie w furii atakują Polsat

Źródło: Fakt

 

 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu