TVN właśnie przeraził widzów. Nadciągają bardzo niebezpieczne zjawiska atmosferyczne, uważajcie na siebie

TVN właśnie przeraził widzów. Nadciągają bardzo niebezpieczne zjawiska atmosferyczne, uważajcie na siebie Źródło: Pixnio/Anastasia Soloveva

TVN podał właśnie prognozę pogody, której nawet najwięksi optymiści nie mogą uznać za dobrą. Wszystko wskazuje na to, że czekają nas naprawdę nieprzyjemne dni, podczas których lepiej nie wychodzić z domu bez specjalnego powodu.

TVN często publikuje nie tylko informacje z kraju i świata, ale także prognozę pogody, podpierając ją analizami synoptyków. Prognoza, którą stacja podała w związku z najbliższymi dniami sprawia, że wiele osób zaczęło mieć nadzieję, że ta informacja okaże się nieprawdziwa.

Jak się okazuje, przez kilka kolejnych dni może nas spotkać ochłodzenie, które w ostatnim czasie zdarza się aż nadmiar często. Chłodne noce, przymrozki, opady deszczu nieustannie przeplatają się z ciepłym powietrzem i piekącym w karki słońcem. Tym razem jednak na kilka dni będziemy mogli zapomnieć o przyjemnych, majowych spacerach. Czeka nas nie tylko ochłodzenie, ale także gwałtowne opady i porywy silnego wiatru, mogącego osiągać duże prędkości.

TVN informuje: pogoda w najbliższych dniach znacznie się popsuje

Według prognozy podanej przez popularną stację, już w sobotę czeka nas gwałtowne zawirowanie pogodowe. Zacznie się od zachmurzenia, które będzie przechodzić ze stanu umiarkowanego do dużego, a następie przerodzi się to w spadek słupków rtęci w termometrach. W części kraju spadnie deszcz, który ominie Pomorze, Kujawy, Wielkopolskę oraz Ziemię Łódzką. W pozostałych rejonach pojawią się przelotne opady deszczu, zaś we wschodniej oraz południowo-zachodniej części kraju może spaść nawet grad.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W niedzielę czeka nas ciąg dalszy zmiennej aury. Zachmurzenie nadal będzie dość duże, a chmury przysłonią słońce na większość dnia, jednak w tym dniu opadów uniknie tylko wschodnia część Polski. W centrum mogą nawet wystąpić lokalnie burze. Temperatura będzie wahać się od 12 stopni na Pomorzu oraz Ziemi Lubuskiej do aż 22 na Podkarpaciu.

Dużym utrudnieniem będzie również wiatr. Wyjątkowo silny będzie on na wschodzie oraz w centrum kraju. W połączeniu z burzami może osiągać prędkość nawet 90 km/h. Poniedziałek będzie wyglądał podobnie, jednak temperatura w większości regionów będzie znacznie niższa niż niedzielę. We wtorek zachmurzenie jeszcze się zwiększy, a opady będą towarzyszyć nam jeszcze przez kilka następnych dni. Wszystko wskazuje na to, że na prawdziwe ocieplenie będzie trzeba zaczekać do przyszłego weekendu.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Beata Tyszkiewicz zdobyła się na szokujące wyznanie. „Chcę ładnie wyglądać w trumnie”
  2. Nie żyje znana prezenterka. Policja oskarża jej męża
  3. Kinga Rusin bez stanika szaleje na Dzikim Zachodzie. Zdjęcia w sieci
  4. Sablewska w kosmicznie drogich majtkach wyznaje miłość pośladkami. Oniemiejecie (FOTO)
  5. Żona uwielbianego bohatera "Na Wspólnej" umiera. Błaga już tylko o jedno, zostało jej niewiele czasu
  6. Tragiczny finał awantury w szkole poadstawowej im. Króla Maciusia. Nie żyje uczeń, wstrząsające informacje Polsatu

źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News