TVN i Polsat to dwie największe komercyjne stacje telewizyjne w Polsce. Te dwa media razem z TVP tworzą trójkę najpotężniejszych nadawców telewizji w naszym kraju. Nikt jednak nie ma wątpliwości, że oferta komercyjnych nadawców jest bogatsza od tej proponowanej przez Telewizję Polską. Dlatego też tak bacznie obserwowana jest walka między nimi. Okazuje się, że w ostatnim czasie jedna ze stacji wyraźnie wysunęła się na prowadzenie.

TVN od lat walczy z Polsatem o prymat na rynku mediów komercyjnych w Polsce. Medium, które wylansowało nad Wisłą takie hity jak „Taniec z Gwiazdami”, „X Factor” czy „Mam Talent” raz wygrywa, raz ustępuje Polsatowi. W ostatnim czasie jednak wyraźnie to TVN jest górą. Dowodzą temu dane zebrane przez portal Wirtualnemedia.

Jak się okazuje, nowym liderem na rynku telewizji w Polsce jest TVN. Stacja ta w ostatnim czasie zarejestrowała fenomenalne wyniki, deklasując całkowicie Polsat. Z danych wynika, że Fakty TVN były najchętniej oglądanym serwisem informacyjnym w minionym tygodniu. 29 października emisja programu zebrała przed telewizorami 3,19 mln widzów.

TVN zepchnął Polsat z tronu

Ostatni dobry tydzień dla TVN pozwolił stacji zepchnąć z miejsca lidera Polsat, który spadł na miejsce drugie. Nowy lider ma udział rzędu 9,90% wśród wszystkich widzów. Polsat, choć zmiażdżony, spadł o 0,95 pkt. proc., notując wynik na poziomie 9,69% udziału wśród ogółu widzów. Co ciekawe, podium uzupełnia TVP2, które TVP1 prześcignęło o 0,07 pkt. proc., spychając program pierwszy na miejsce czwarte.

Co ciekawe, TVN jeszcze lepsze wyniki osiąga wśród poszczególnych grup wiekowych widzów. Jak podaje serwis Wirtualnemedia, w grupie wiekowej 16-49 lat, która najbardziej interesuje nadawców komercyjnych, TVN znalazł się na miejscu pierwszym. W tym wypadku notuje 12,90% udziału wśród widzów. Na drugim miejscu jest Polsat, któremu do szczytu podium brakuje 2,07 pkt. proc. (wynik na poziomie 10,83%).

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Te gwiazdy rzuciły alkohol! Jak pokonały nałóg?

Liderem nie tylko wśród grupy docelowej

Warto zaznaczyć, że TVN lideruje także wśród grupy wiekowej 16-59 lat. W tym wypadku stacja uzyskała wynik rzędu 11,59% udziału wśród widzów. Na drugim miejscu i w tym wypadku uplasował się Polsat z wynikiem na poziomie 10,56%.

To bez wątpienia był dobry tydzień dla TVN. Stacja z całą pewnością postara się wykorzystać uzyskaną przewagę, by jeszcze bardziej zdystansować się od konkurencji. Czy uda się jednak to wykonać? Przekonamy się po kolejnej publikacji danych dotyczących oglądalności.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Michał Wiśniewski ponownie w szponach strasznego nałogu? Tragedia 
  2. Patryk Jaki dostał krwotoku. Przerywa polityczną karierę 
  3. Na grobie Kory wyryto piękne przesłanie. Aż chce się płakać 
  4. Znaki zodiaku, które są NIEMOŻLIWIE zazdrosne. Nie da się z nimi żyć
  5. Pitbull nie ma szans na dom? Wszystkie psy zostały adoptowane, tylko nie on

Elżbieta Jaworowicz wolałaby o tym nie mówić. Szokujące kulisy jej programu

źródło: wirtualnemedia.pl