Z ostatniej chwili: Policja ma namierzać wyświetlanie filmu Sekielskich w miejscach publicznych

Z ostatniej chwili: Policja ma namierzać wyświetlanie filmu Sekielskich w miejscach publicznych Źródło: pikio.pl

TVN podał zaskakujące informacje. Według doniesień medialnych, funkcjonariusze policji mają za zadanie dopilnować, by dokument dotyczący pedofilii w Kościele nie był odtwarzany w miejscach publicznych. Z czego wynikają tak zaskakujące decyzje?

TVN podało informacje, które jednoznacznie wskazują na to, że dokument braci Sekielskich jest jeszcze bardziej kontrowersyjny niż wszystkim mogłoby się wydawać. Według zamieszczonych w sieci informacji, policja dołoży wszelkich starań, by w pełni przejąć kontrolę nad publicznym odtwarzaniem filmu, a dokładniej zapobiec temu. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji.  

Szokujące informacje TVN 

Dokument braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", który porusza kwestię pedofilii w Kościele, już chwilę po opublikowaniu odbił się ogromnym echem. Pojawiło się całe mnóstwo jego zwolenników i kategorycznych przeciwników, którzy wyraźnie negują jego przesłanie. Jak się okazje, film jest na tyle kontrowersyjny i porusza tak bardzo niewygodne kwestie, że zadecydowano o podjęciu bardziej radykalnych kroków. 

Według ostatnich informacji, policja ma za zadanie dopilnować, by dokument nie był odtwarzany w miejscach publicznych np. restauracjach, barach, czy tym bardziej na ścianach kościołów za pomocą rzutnika.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Co jest powodem takich decyzji? 

Nie udało się otrzymać jednoznacznej odpowiedzi, co jest powodem tak radykalnych decyzji, Zdaniem wielu osób, film ukazuje całą prawdę i jego publiczne odtwarzanie nie powinno być w żaden sposób zakazane. Dziennikarze chcąc uzyskać informację, co dokładnie zaważyło o takiej decyzji, otrzymali dość ogólną odpowiedź.  

- Nie chcemy inwigilować, chcemy chronić. Chodzi wyłącznie o zapewnienie bezpieczeństwa, by nie doszło do niekontrolowanych wydarzeń. W całym kraju miało miejsce kilka publicznych odtworzeń filmu, w które nie ingerowaliśmy. Dbaliśmy wyłącznie o bezpieczeństwo widzów - tłumaczy rzecznik komendanta głównego policji. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. SZOK! 17-latka została brutalnie zamordowana. Oprawcy bili ją, kopali i dusili drutem. Do dziś NIE WYJAŚNIONO przyczyn zbrodni
  2. Jak mieszka Majka Jeżowska? Dorota Szelągowska złapałaby się za głowę, a Katarzyna Dowbor uciekłaby w popłochu
  3. Słuch po niej zaginął. Media milczą o Oliwii Bieniuk
  4. Oficjalny apel Michała Szpaka nic nie dał. Wielka klęska Polski
  5. Gwiazda TVP przeżyła dramat, padła na oczach widzów, to był tętniak. "Wierzę, że dziś wieczorem wyjdę na własnych nogach"
  6. Kolejne potężne zmiany w 500 plus?! To będzie rewolucja większa, niż pieniądze na pierwsze dziecko

Źródło: TVN24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News