TVN wyemitował w programie „Uwaga” praktyki z kliniki medycznej Ryszarda K., które są wstrząsające. Okazuje się, że na walkę z nowotworami zaleca on wlewy witaminy B17 z suplementami, które są szkodliwe dla ludzi. Zagrożonych jest ponad setka osób leczonych taką „chemioterapią”. Na razie samozwańczy lekarz nie został postawiony przed sądem, choć skutki jego „leczenia” odczuwa ponad setka osób!

TVN przeprowadził w sprawie śledztwo dziennikarskie. Reporterzy kontaktowali się z szefem „kliniki” na dwa sposoby, jako dziennikarze śledczy oraz potencjalni klienci.

Wstrząsające praktyki „lekarskie”

Efekt tego śledztwa jest wstrząsający. Dziennikarz stacji był zbywany, natomiast jako potencjalny klient usłyszeć moglibyśmy np. że chemia proponowana w zabiegu stanowi zagrożenie dla życia ludzi!

Reportaże o klinice chorób nowotworowych, które prowadzi… mechanik, ujrzały światło dzienne w ubiegłym roku. Ryszard K. twierdzi, że w opisywany przez niego sposób można wyleczyć raka!

Sęk w tym, że naukowcy twierdzą zgoła coś innego. Ich zdaniem dostarczanie ludziom amigdaliny jeszcze pogarsza sytuację.

– Amigdalina nie ma żadnych właściwości terapeutycznych. Jest spuścizną po teorii spiskowej z lat 20. XX wieku, kiedy to chemicy uznali, że używając trucizny, można zatruwać także komórki nowotworowe. Żadne badanie nie potwierdziło aktywności tej cząsteczki przeciwko nowotworowi – powiedział stacji profesor nauk medycznych Cezary Szczylik, onkolog z zawodu.

Zarabianie na śmierci

Jego zdaniem ta pseudowiedza służy tylko i wyłącznie do zarabiania pieniędzy. Jak dowiedziono w dziennikarskim śledztwie, Ryszard K. na jednym zabiegu z wlewem szkodliwych substancji zarabia w granicach 7-8,5 tys. zł!

W zeszłym roku prokuratura postawiła mu zarzuty narażenia 118 osób na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia oraz oszustwa. Zakazała mu także dalszego prowadzenia działalności. TVN poinformował też, że w październiku tego roku, mimo prokuratorskiego zakazu, „lekarz-mechanik” dalej brnął w swoje własne terapie.

Jedną z ofiar K. jest mężczyzna, który w październiku trafił nagle do jednego ze szpitali w Małopolsce. Pacjent z rakiem zawierzył swoje zdrowie Ryszardowi K., który przeprowadził na nim swoją terapię. Choć mężczyznę zabija rak, K. podał mu amigdalinę, wcale nie poprawiając jego stanu. Niedługo później spod rąk szarlatana pacjent trafił pod specjalistyczną opiekę w normalnym szpitalu. Był już jednak w stanie ciężkim.

Wspomniana amigdalina jest toksyczną substancją pozyskiwaną np. z pestek moreli. Trzy dawki wspomniane przez onkologa na nagraniu stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia pacjentów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Elżbieta Jaworowicz wolałaby o tym nie mówić. Szokujące kulisy jej programu

Dziennikarskie śledztwo TVN

Reporterka stacji skontaktowała się z Ryszardem K. w celu zakupu amigdaliny. Inżynier wyjawił jej, że sprawa jest trudna, bo na karku siedzi mu ekipa TVN.

– Jeśli chodzi o ośrodek, to sprawa jest póki co nieaktualna, bo jest nieczynny. Przyjechała pani redaktor z Uwagi! nagrała trzy odcinki, doszło to do prokuratury. Musielibyście znaleźć pielęgniarkę, która te wlewy poda dożylnie – powiedział.

Z pełną szczerością dodał, że ów zabieg chemioterapii to nic innego jak… zabijanie ludzi. Prosił o dyskrecję i znalezienie „sprawdzonej” pielęgniarki.

Zdaniem profesora Szczylika takie praktyki to śmiertelne niebezpieczeństwo dla nieświadomych pacjentów.

– Wypuszczono mordercę na wolność. Uważam, że ten pan powinien siedzieć. On nie ma żadnych uprawnień do leczenia. Albo kategorycznie zaprzestanie działalności narażania pacjentów, zwłaszcza tych z zaawansowaną chorobą nowotworową, albo będzie dalej im oferował truciznę, czyli amigdalinę – powiedział prof. Cezary Szczylik.

Prokuratorzy nie mieli informacji o dalszej kryptoleczniczej działalności mechanika. W rozmowie z dziennikarzami powiedzieli, że sprawa będzie przedmiotem dalszych prac śledczych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN zmiażdżył Polsat! Rozsmarowali ich po podłodze
  2. Czy pies ma poczucie winy? Mit czy prawda? Odpowiadamy
  3. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami
  4. Traumatyczne przeżycia gwiazd TVN. Wielkie rodzinne tragedie

Córka Kaczyńskiej pokazała, jak żyje. Internauci zachwyceni!

źródło: Uwaga TVN