TVN podało informację o śmierci legendarnej aktorki. "Pozostawiła po sobie ogromną pustkę"

TVN podało informację o śmierci legendarnej aktorki. "Pozostawiła po sobie ogromną pustkę" Źródło: fot. pxhere.com

TVN przekazało tragiczną wiadomość o śmierci jednej z najwybitniejszych aktorek w historii kina. Świat filmu właśnie żegna się z legendą. O śmierci poinformowała rodzina we wzruszających słowach.

TVN opublikował wzruszające słowa rodziny, która właśnie pożegnała ukochaną Bibi. Aktorka miała niebagatelny wpływ na rozwój kina zarówno europejskiego, jak i światowego. Jej liczne nagrody i wyróżnienia udowodniły, że była prawdziwym zjawiskiem - aktorką o wielkim talencie. Dziś została pożegnana przez córkę.

TVN podało druzgoczącą wiadomość. Nie żyje legenda kina

TVN przekazało wiadomość, której nikt się nie spodziewał. Miała niebagatelny wpływ na rozwój kina, a swoim talentem chętnie dzieliła się z adeptami. Świat filmu właśnie żegna jedną z najwspanialszych aktorek na świecie - Bibi Andersson. 

Współpracowała z najlepszymi reżyserami na świecie. To ona, nierozerwalnie związana z Ingmarem Gergmanem, współtworzyła zgrany duet, który dał im dziesiątki nagród. Szwedka o wielkim talencie i sercu odeszła w swoim domu.

Jako pierwsza o tragicznym zajściu poinformowała córka aktorki - Jenny Grede Dahlstrand. 

- Pozostawiła po sobie ogromną pustkę dla wszystkich, którzy mieli przywilej żyć obok niej - wyznaje pierworodna zmarłej.

Kim była Bibi Andersson? 

Bibi Andresson tak naprawdę nazywała się Berit Elisabeth Andersson. Jako 15-latka zaczęła swoją współpracę ze słynnym reżyserem Ingmarem Gergmanem. Dzięki niemu Szwedka rozpoczęła prawdziwą karierę aktorki. Rozgłos przyniosły jej role, które zagrała w latach 50-tych. Bibi wystąpiła między innymi w filmach: "Tam, gdzie rosną poziomki" oraz "Siódma pieczęć".  

Szwedka była niezwykle utalentowana. Była także wielokrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia. Otrzymała Złotą Palmę w kategorii najlepszej aktorki w 1958 roku w Cannes. Takie wyróżnienie zyskała dzięki roli, którą zagrała w filmie "U progu życia". Nagród wciąż przybywało. Andersson podczas festiwalu w Berlinie, który odbył się w 1963 roku otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia w tej samej kategorii. Tym razem dzięki świetnie odegranej roli w filmie "Kochanka". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Fani nie mogą się pogodzić z jej śmiercią 

Szwedka bez cienia wątpliwości stała się ikoną kina. Miliony chętnie oglądali ja na ekranach. Zatem dużym szokiem była dla nich informacja na temat zdrowia aktorki. W 2009 roku doznała udaru, w wyniku którego, połowa jej ciała została sparaliżowana. Zmarła w niedzielę w swoim domu.

 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Agnieszka Chylińska jest WŚCIEKŁA! Tygodnik "Wprost" BEZPRAWNIE wykorzystał jej wizerunek. Będzie proces?
  2. Polacy są w szoku. Takiego zachowania po Andrzeju Dudzie nikt się nie spodziewał. Nawet Tomasz Lis nie krył ZACHWYTU!
  3. Norbi straci pracę?! Prowadzący "Jaka to melodia" przerywa milczenie
  4. Księżna Kate jej tego nie daruje. Wbijające w ziemię słowa Meghan o zdradzie Williama, Wielka Brytania zaniemówiła
  5. Gwiazda Polsatu przesadziła z wypełniaczami. Gdy zobaczycie jej usta, odbierze wam mowę
  6. Marta Kaczyńska przekazała tragiczne informacje. "Karetka zabrała ją dziś, nie wiemy czy z tego wyjdzie"

Źródło: TVN24

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News