Przybywa alertów IMGW! TVN ostrzega, gdzie dziś wieczorem uderzy porywisty wiatr z burzami?!

Przybywa alertów IMGW! TVN ostrzega, gdzie dziś wieczorem uderzy porywisty wiatr z burzami?! Źródło: youtube.com/24 GODZINY online pl

TVN podał niepokojące informacje na temat dzisiejszej pogody. IMGW wydało bardzo poważne ostrzeżenia dotyczące pogody w godzinach wieczornych. Wiele województw jest poważnie zagrożonych.

TVN podzielił się z ostrzeżeniami pochodzącymi od meteorologów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Środa nie zakończy się dobrze dla mieszkańców części województw, możliwe są nawet podtopienia. Pięć województw znajduje się na dzisiejszej liście alarmowej IMGW.

TVN - zagrożone między innymi lubelskie i dolnośląskie

Prognoza pogody jest jednoznaczna. W województwie lubelskim prognozuje się obfite wieczorne opady, podczas których może spaść średnio do 35 litrów na metr kwadratowy. Lokalnie taka liczba może wzrosnąć do 45 litrów. W nocy ze środy na czwartek występować będą porywiste wiatry osiągające prędkość 70km/h. Dla lubelskiego IMGW wydało ostrzeżenie do godziny 8 rano w czwartek.

Województwo dolnośląskie i opolskie czeka niestety to samo, co w lubelskim. Opady będą umiarkowane, a lokalnie spadnie nawet 50 litrów wody. Należy zabezpieczyć wszelkie piwnice potencjalnie zagrożone zalaniem. Alert IMGW przewidziany jest do godziny 6 rano.

W Łodzi sytuacja będzie narastać przez noc, by na drugi dzień - w czwartek - przybrać na sile. Ostrzeżenie aktualne do 17 w czwartek przewiduje dość umiarkowane opady, jednak wyraźnie da o sobie znać również wiatr. Na równi z łódzkim ucierpi także województwo mazowieckie. Synoptycy radzą schować rzeczy z balkonów i podwórek. Alert nie dotyczy mieszkańców okolic Radomia oraz Grójca.

Intensywne komórki burzowe pojawią się w południowej Polsce i utworzą się między innymi na Podkarpaciu, Śląsku, w Lubuskiem, Wielkopolsce oraz Małopolsce.

W czwartek kolejne burze?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestety na rozpogodzenie trzeba jeszcze poczekać. Zagrożenie burzami utrzyma się w czwartek w województwach świętokrzyskim i podkarpackim oraz tych na zachodzie Polski: lubuskim, dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim. W piątek burze opanują całe południe kraju. Na zmiany pogodowe, na przykład podwyższenie temperatury czy zaprzestanie opadów trzeba będzie poczekać do drugiej połowy przyszłego tygodnia.

Maj w tym roku nie jest zbyt łaskawy. Ciepłe dni przeplatają się z tymi wietrznymi i deszczowymi. Niewykluczone, że zanim nadejdzie czerwiec, czeka nas jeszcze kilka ostrzeżeń z IMGW.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktor TVP wziął ślub z popularną piosenkarką! To nowa i piękna para w polskim show-biznesie
  2. Legendarna aktorka TVP zmarła na straszliwego raka. Ale to alkohol ZNISZCZYŁ jej życie i karierę. Jej historia doprowadzi was do łez
  3. Wstrząsająca informacja TVP. Trwa dochodzenie przeciw żonie zabitego Adamowicza
  4. Dumny Andrzej Duda przekazał radosną nowinę dot. córki. Do Pałacu napływają gratulacje z całej Polski
  5. Kwota emerytury abp Głódzia poraża. Oszałamiające pieniądze
  6. W mediach Rydzyka doszło do ataku na produkcję Sekielskiego. Plaga pedofilii w Kościele nazwana wymysłem medialnym

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News