TVN właśnie podał porażające oświadczenie papieża Franciszka po zamachach na Sri Lance!

TVN właśnie podał porażające oświadczenie papieża Franciszka po zamachach na Sri Lance! Źródło: .

TVN właśnie przekazał słowa Ojca Świętego dotyczące dzisiejszej tragedii, jaka wydarzyła się na Sri Lance. Porażająca wypowiedź papieża Franciszka dotarła już do najdalszych zakątków naszego globu.

TVN właśnie przekazał słowa papieża Franciszka odnoszące się do dzisiejszej tragedii, która miała miejsce na Sri Lance. Ojciec Święty ubolewa nad faktem, że jego wierni zostali zaatakowani podczas modlitwy w najważniejszy dzień w roku, jeżeli chodzi o katolickie święta. Jednocześnie rannych obejmuje swoją modlitwą, a zmarłych oddaje w ręce Boga. Jest to z jego strony dowód solidarności z ofiarami.

TVN przekazał słowa papieża Franciszka

Dzisiejszy poranek bez wątpienia przejdzie do historii ze względu na swój tragiczny przebieg. Łącznie na Sri Lance doszło do 8 ataków terrorystycznych, które objęły największe miasta na wyspie będące głównymi kurortami w kraju. Wybuchy miały miejsce w hotelach oraz kościołach katolickich, a niektóre z nich miały charakter samobójczy.

Informacje te wstrząsnęły całym światem, a na samej wyspie wprowadzono godzinę policyjną, nawet na ulice wkroczyło wojsko. Polski misjonarz stwierdził, że w historii tego kraju, jeszcze nie wydarzyła się podobna sytuacja.

Papież Franciszek podczas dzisiejszych uroczystości nawiązał do tych tragicznych wydarzeń, pokazując ofiarom, że jest z nimi solidarny i absolutnie ten temat nie uniknął jego uwagi. Ojciec święty przyjął napływające do niego wieści z wielkim smutkiem.

 - Przyjąłem ze smutkiem wiadomość o ciężkich zamachach, które właśnie dzisiaj, w dniu Wielkanocy, przyniosły żałobę i ból w niektórych kościołach i innych miejscach zgromadzeń na Sri Lance - mówił papież Franciszek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Papież Franciszek przedstawił swoje orędzie przed tysiącami wiernych, który zabrali się na placu Świętego Piotra, aby wysłuchać jego słów podczas wielkanocnej uroczystości w Watykanie. Nie da się ukryć, że tak wstrząsające zdarzenia wpłynęły na nastroje ludzi na całym świecie, zwłaszcza, że Sri Lanka jest częstym celem podróży, dla wielu turystów. Nawet polski MSZ przedstawił specjalny apel dla Polaków przebywających na wyspie.

Miejmy nadzieję, że ataki się już nie powtórzą, a osoby, które w nich odniosły rany, będą szybko wracać do zdrowia. Papież chce wspierać rannych poprzez swoją modlitwę, a dla wiernych bez wątpienia jest to ogromne wsparcie.

 - Pragnę wyrazić mą serdeczną bliskość ze wspólnotą chrześcijańską, zaatakowaną w chwili, gdy była zgromadzona na modlitwie i ze wszystkimi ofiarami tej tak okrutnej przemocy... Zawierzam Panu wszystkich, którzy tragicznie zginęli i modlę się za rannych i wszystkich tych, którzy cierpią z powodu tego dramatycznego wydarzenia - dodaje ojciec święty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przerażające! Młodziutka gwiazda "M jak Miłość" została sama w najbardziej niebezpiecznym kraju świata. "Miałam spory problem"
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Porażająca wizja Jackowskiego zakłóciła wielkanocny spokój. Wstrząsające słowa o najbliższej przyszłości Polski
  4. Syn Małgorzaty Rozenek w centrum wielkanocnego skandalu. 9-latek powinien poczekać z tym do pełnoletności?
  5. Najtragiczniejsza Wielkanoc w Polsce od lat. Nie żyje 20 osób, wielu rannych
  6. Piekło na wielkanocnej libacji. 38-latek nie żyje, goście trzeźwieją

 

źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News