Nie żyje Jan Guz, ogromna tragedia. TVN przekazał informacje z ostatniej chwili

Nie żyje Jan Guz, ogromna tragedia. TVN przekazał informacje z ostatniej chwili Źródło: Wikipedia Commons/Olaf Kosinsky

TVN podało właśnie wstrząsającą informację. Zmarł Jan Guz, który był przewodniczącym Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Rodzina i współpracownicy pogrążeni są w żałobie.

TVN poinformował o śmierci Jana Guza, który zmarł nagle w Warszawie. O śmierci przewodniczącego OPZZ rozpisują się media w całej Polsce. Na swoich mediach społecznościowych potwierdził ją między innymi Sławomir Broniarz - prezes ZNP, który jest pogrążony w bólu.

TVN: nie żyje Jan Guz

Jan Guz, według informacji podanych przez TVN24, trafił do szpitala w ciężkim stanie. Podczas pobytu w warszawskiej placówce dostał nawet udaru. Bliscy przygotowywali się na najgorsze, które niestety nadeszło. Guz zmarł w wieku 63 lat.

W ostatnich miesiącach, gdy jeszcze był aktywny zawodowo, jako przewodniczący OPZZ angażował się w organizację strajku nauczycieli, za pomocą którego wraz z ZNP starał się wywalczyć lepszą przyszłość dla pracowników oświaty.

 - Zmarł Jan Guz -przewodniczący OPZZ. Słowa otuchy i wsparcia dla rodziny i bliskich - czytamy na oficjalnym koncie Twitter Sławomira Broniarza.

Jan Guz przez 15 lat był przewodniczącym OPZZ

W 2010 roku decyzją Śp. Lecha Kaczyńskiego Jan Guz został wybrany na członka Narodowej Rady Rozwoju. Miał ogromną wiedzę z zakresu między innymi polityki gospodarczej, a owocem jego pracy są liczne autorskie publikacje. W 2004 roku został wybrany na przewodniczącego OPZZ (przejął tę funkcję po Macieju Manickim).

Bliscy pogrążeni są w żałobie, a kondolencje ślą czołowi politycy w kraju, którzy współpracowali lub podziwiali pracę Jana Guza.

 - Wielka szkoda i strata dla ruchu związkowego w naszym kraju - czytamy kondolencje pod wpisem prezesa ZNP na Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak ma sławnego i BARDZO przystojnego kuzyna. Założymy się o miliony, że nie zgadniecie kim jest!
  2. Anna Przybylska umierała na oczach całej Polski. Jej ostatni wpis na Instagramie złamie wam serce
  3. Biedronka i Lidl mogą się zwijać? Na polski rynek wchodzi gigant, w którym produkty są o wiele, wiele tańsze
  4. Wszyscy patrzyli tylko na jej krocze. Dominika Gwit wrzuciła lżejszy ciuszek i zaczęła tańczyć (FOTO)
  5. Policja wjechała na plan "Kuchennych Rewolucji". Cztery osoby powalone na ziemię i skute kajdanami
  6. Nie żyje Jan Guz, ogromna tragedia. TVN przekazał informacje z ostatniej chwili

Źródła: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News