Popularna sieć sklepów apeluje o zwrot produktów. Mogą być skażone groźną bakterią, nie jedzcie ich pod żadnym pozorem!

Popularna sieć sklepów apeluje o zwrot produktów. Mogą być skażone groźną bakterią, nie jedzcie ich pod żadnym pozorem! Źródło: Wikipedia/Artur Andrzej

TVN podał właśnie wstrząsającą informację. Popularne, regularnie kupowane przez setki osób produkty z dużej sieci sklepów, mogą być skażone groźną bakterią. Wszyscy, którzy zakupili ten produkt powinni go jak najszybciej wyrzucić.

TVN właśnie rozpowszechniło niezwykle ważną informację polskiemu społeczeństwu. Dotyczy ona jednej z popularnych sieci sklepów, w której na co dzień zakupy robią tysiące Polaków. Jak się okazuje, Główny Inspektorat Sanitarny doszukał się w jednym z często kupowanych produktów niezwykle groźnej dla ludzkiego zdrowia bakterii. Towar ten natychmiast został wycofany ze sprzedaży, jednak osoby, które zdążyły dokonać zakupu, pod żadnym pozorem nie powinny go spożywać.

Cała sytuacja dotyczy francuskiej sieci sklepów wielkopowierzchniowych E.Leclerc. Jak wynika z ostrzeżenia wydanego przez GIS, w dwóch rodzajach sera sporządzanego z surowego krowiego mleka, mogą znajdować się niebezpieczne bakterie coli. Produkty te już nie są dostępne w sprzedaży, jednak do czasu wydania ostrzeżenia pewna liczba osób zdążyła dokonać zakupu. Osoby te powinny jak najszybciej pozbyć się szkodliwej żywności.

TVN publikuje ostrzeżenie GIS. Popularny produkt zakażony groźną bakterią

Producentem skażonych niebezpieczną bakterią serów jest firma pochodząca z Francji, Fromagerie Alpine. Ostrzeżenie dotyczy następujących produktów:

- Saint Felicien 180 gram (data ważności: 21 maja 2019),

- Saint Marcellin 80 gram (data ważności: 21 maja 2019).

Najważniejsze jest, aby informacja ta trafiła do wszystkich klientów sieci sklepów E.Leclerc. Serów tych nie należy w żadnym wypadku spożywać, gdyż może to wiązać się z bezpośrednim zagrożeniem zdrowia oraz przykrymi konsekwencjami. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W wyniku postępowania epidemiologicznego oraz śledzenia dystrybucji podejrzanych produktów we Francji stwierdzono, ze spożycie ww. serów wiąże się z wystąpieniem kilkunastu przypadków zespołu hemolityczno-mocznicowego u konsumentów - możemy przeczytać w komunikacie.

Produkt zarażony bakterią coli - czym grozi pożycie?

Bakteria ta ma pozytywne działanie na nasz organizm tylko wtedy, gdy znajduje się w składzie flory bakteryjnej jelita grubego. We wszystkich innych wypadkach świadczy o dużym skażeniu (niekiedy znajduje się ją na przykład w wodzie). Możemy się nią zarazić poprzez kontakt śliny z glebą lub od zwierząt. Niektóre jej szczepy mogą powodować infekcje układu pokarmowego, a nawet niewydolności nerek, żółtaczki, zatrzymania moczu, czy też powolnego niszczenia czerwonych krwinek w naszym organizmie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marta Kaczyńska nie będzie zadowolona. Były mąż wypowiedział się w kontrowersyjnej sprawie
  2. Nie żyje znana polityk. Zginęła w wypadku w Egipcie
  3. Ikona światowego kina zmarła przez laty. Gdyby żyła, obchodziłaby swoje 90. urodziny
  4. Zabójca Pawła Adamowicza wciąż nie usłyszał wyroku! Zostanie poddany kolejnej obserwacji psychiatrycznej
  5. Konkubent matki brutalnie skatował Szymona. TVP informuje o tragedii 2-letniego dziecka
  6. Rodzina Joanny Kulig żarliwie się modli. Zostało im już tylko to

źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News