Tragiczne doniesienia, z chwili na chwilę coraz gorsze. Mnóstwo Polaków nie żyje, ogromna liczba wypadków drogowych

Tragiczne doniesienia, z chwili na chwilę coraz gorsze. Mnóstwo Polaków nie żyje, ogromna liczba wypadków drogowych Źródło: pikio

TVN podało właśnie wstrząsającą wiadomość. Na polskich drogach dochodzi do kolejnych tragedii, a liczba rannych i - co najstraszniejsze - ofiar rośnie z każdą godziną. Wstrząsający bilans okresu świątecznego.

TVN poinformowało opinię publiczną o strasznych statystykach, związanych z sytuacją na polskich drogach. Każdego roku okresy świąteczne są czasem szczególnie intensywnego ruchu drogowego, a podróżujący w pośpiechu Polacy, często nie stosują się do podstawowych zasad ruchu drogowego, stwarzając zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych.

Pomimo pracy tysięcy funkcjonariuszy i szczegółowej kontroli drogowej, w tym roku również nie udało się uniknąć tragedii. W wypadkach od piątku zginęło wiele osób, a bilans jest jednym z najtragiczniejszych w ciągu ostatnich lat. Pomimo ogromnego ryzyka utraty zdrowia i życia, nie tylko własnego, ale i bliskich, duża liczba kierowców nadal decyduje się na wsiadanie za kierownicą pod wpływem alkoholu.

TVN informuje: tragiczny bilans akcji "Wielkanoc"

Akcja "Wielkanoc" przeprowadzana jest przez policję każdego roku. Ma ona na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach w okresie świątecznym poprzez szczegółowe kontrole. Na początku Wielkiego Tygodnia zapowiedziano, że na ulicach znajdzie się wszelki dostępny policji sprzęt, służący do pomiaru prędkości. Jak się jednak okazuje, kierowcy w dalszym ciągu nie przejmują się konsekwencjami braku ostrożności za kierownicą.

Od Wielkiego Piątku, gdy rozpoczęła się akcja, do chwili obecnej na polskich drogach miały miejsce aż 224 wypadki, w których śmierć poniosło aż 26 osób. Niemal 250 zostało rannych. Wielu z nieszczęść udało się uniknąć - policja zatrzymała blisko 900 kierowców, znajdujących się pod wpływem alkoholu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To jednak jeszcze nie koniec. Akcja oficjalnie zostanie zakończona dopiero w Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 22.00. Do tego czasu liczba ta może znacznie się zwiększyć. Policja apeluje, aby nie próbować nawet wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu - a jeśli ktoś nie jest pewien swojego stanu, zawsze może udać się na najbliższy komisariat policji i tam poddać się badaniu na trzeźwość.

Ten tragiczny bilans utrzymuje się na wysokim poziomie od lat. Bez wątpienia jedyną możliwością - w przypadku, gdy metody kontroli bez wątpienia nie są wystarczające - jest zwiększenie świadomości i odpowiedzialności kierowców.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Mężczyzna jest głuchoniemy. To niesamowite, jak komunikuje się z nim jego kot
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego nikt się nie spodziewał!
  3. Porażająca wizja Jackowskiego zakłóciła wielkanocny spokój. Wstrząsające słowa o najbliższej przyszłości Polski
  4. Syn Małgorzaty Rozenek w centrum wielkanocnego skandalu. 9-latek powinien poczekać z tym do pełnoletności?
  5. Piekło na wielkanocnej libacji. 38-latek nie żyje, goście trzeźwieją
  6. Najtragiczniejsza Wielkanoc w Polsce od lat. Nie żyje 20 osób, wielu rannych

źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News