Nie żyje były prezydent. Popełnił samobójstwo chwilę przed aresztowaniem, wstrząsające wydarzenia

Nie żyje były prezydent. Popełnił samobójstwo chwilę przed aresztowaniem, wstrząsające wydarzenia Źródło: screen/tvn24

TVN przekazało tragiczną wiadomość. Były prezydent popełnił samobójstwo tuż przed tym, jak miało odbyć się jego aresztowanie. Powody, dla których miał zostać zatrzymany są bardzo szokujące.

TVN właśnie opublikowało niezwykle tragiczną informację. Były prezydent Peru targnął się na swoje życie chwilę po tym, jak do jego mieszkania przybyli policjanci. Funkcjonariusze mieli za zadanie zatrzymać mężczyznę, jednak nigdy nie udało im się tego zrobić. Lekarze długo walczyli o jego życie, jednak nie przyniosło to upragnionego efektu. 

TVN podaje tragiczną wiadomość 

Alan Garcia-były prezydent Peru - miał zostać aresztowany przez policję. Powodem zatrzymania były podejrzenia dotyczące przyjmowania przez Garcię łapówek w czasie, gdy ten sprawował swoją drugą kadencję. Funkcjonariusze wraz z prokuratorem przybyli do domu mężczyzny z nakazem aresztowania i poinformowali go dokładnie o tym, co za chwilę zamierzają zrobić. 69-latek odparł, że uprzednio chce zadzwonić do swojego prawnika i w tym celu udał się na drugie piętro. Zupełnie niespodziewanie w całym domu rozległ się ogromny huk, spowodowany wystrzałem broni palnej. Policja niezwłocznie udała się do pokoju gdzie zastała leżącego na podłodze Garcie z kulą w głowie. 

Na miejsce zdarzenia zostało niezwłocznie wezwane pogotowie, które zabrało mężczyznę do szpitala. Na miejscu specjaliści przeprowadzili 69-latkowi bardzo poważną i skomplikowaną operację, po której ten przebywał w śpiączce. Niestety były prezydent Peru nigdy się już nie wybudził. Jako pierwszy o całej sprawie poinformował minister spraw wewnętrznych kraju, który powołał się na informacje mediów wynikające z rozmów z rodziną zmarłego.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Garcia nie był jedynym podejrzanym o korupcję 

Alan Garcia nigdy nie przyznał się do zarzucanej mu winy, jednak jak się okazuje, nie był on jedynym zamieszanym w kwestie korupcji. 

Alberto Fujimori był prezydentem Peru, który swoje władze sprawował w latach 1990-2000. Mężczyzna również został oskarżony o przyjmowanie łapówek, jednak uciekł z kraju przed poniesieniem odpowiedzialności. Niestety jego sielanka nie trwała długo i po siedmiu latach został postawiony przed sąd, gdzie musiał za wszystko odpowiedzieć. Mężczyzna dostał karę 25 lat pozbawienia wolności. 

Co więcej, zatrzymany został również Ollanta Humala, który swoje rządy pełnił w latach 2011-2016. W lipcu ubiegłego roku trafił do aresztu, gdzie wciąż oczekuje na swój proces.  

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Agnieszka Woźniak-Starak o posiadaniu dzieci: "Nigdy nie ukrywałam, że jestem egoistką". Polki są wściekłe
  2. Mąż legendy TVP porzucił ją i uciekł za granicę. Czekała na niego aż 30 lat
  3. Szczęka opada do samej ziemi. Zdjęcie wyzwolonej z ubrań pupy Małgorzaty Rozenek skomentował jej mąż
  4. To będzie przełom ws. strajku nauczycieli? Agata Duda wzięła sprawy w swoje ręce
  5. Partner Przybylskiej wyszedł z aresztu i przerywa milczenie. Ujawnia, jak było NAPRAWDĘ, jesteśmy w szoku
  6. Katarzyna Dowbor nie wytrzymała. Ujawnia prawdę o programie "Nasz nowy dom"

Źródło: TVN24

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News