TVN
TVN.pl
Wiadomości Pikio - 23 Kwietnia 2019

TVN informuje o koszmarze po trzęsieniu. Co najmniej 15 osób nie żyje, ratownicy szukają pod gruzami ocalałych: "Słychać jak płaczą z bólu"

TVN przekazuje smutne wiadomości o dramatycznych skutkach trzęsienia ziemi. Przynajmniej 15 osób straciło życie, a służby robią wszystko, aby odnaleźć pod gruzami tych, którym udało się przeżyć.

TVN przekazało kolejną dramatyczną informację. Tegoroczna Wielkanoc przejdzie do historii jako jedne z najtragiczniejszych świąt w ostatnich latach. W Niedzielę Wielkanocną media informowały o atakach terrorystycznych na kościoły i hotele na Sri Lance. W innej części świata również doszło do niewyobrażalnej tragedii.

Tym razem przyczyną tragedii był groźny żywioł. W Poniedziałek Wielkanocny na Filipinach doszło do trzęsienia ziemi. Jak podaje TVN, nie żyje przynajmniej 15 osób, a 20 odniosło poważne obrażenia. 24 osoby zostały uznane za zaginione. Istnieją przypuszczenia, że pod gruzami budynków dziesiątki osób mogą czekać na ratunek. Dramat trwa, a służby robią co w ich mocy, aby uratować tych, którzy jeszcze mają szansę.

Marta Kaczyńska u stryja w wiosennej stylizacjiKaczyńska z synem przyłapani u stryja. Jej wiosenna stylizacja zwala z nógCzytaj dalej

TVN przekazało dramatyczne wiadomości o trzęsieniu ziemi na Filipinach. Trwa akcja ratunkowa

Do trzęsienia ziemi doszło w północnej części Filipin. Żywioł uszkodził budynki i spowodował poważne utrudnienia w komunikacji. Nie funkcjonuje większość dróg, trakcji kolejowych, a międzynarodowe lotnisko w mieście Angeles odwołało wiele lotów ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Rozmiar szkód spowodowanych przez poniedziałkowe trzęsienie ziemi jest ogromny. Według informacji podanych przez TVN, najwięcej zniszczeń odnotowano w prowincji Pampanga. To właśnie tam zawaliło się ogromne centrum handlowe i wiele budynków. Do akcji ratunkowej ruszyli strażacy, wojskowi i ratownicy. Ich zadaniem jest dokładne przeszukanie gruzów, pod którymi mogą znajdować się żywi i skrajnie wycieńczeni ludzie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

klanOsobisty dramat gwiazdy Klanu rozrywa serce. Możecie się popłakaćCzytaj dalej

Dramatyczne doniesienia z Filipin: "Słuchać jak płaczą z bólu"

Sytuacja na ulicach filipińskich miast w dalszym ciągu wygląda bardzo dramatycznie. W akcję ratunkową zaangażowane zostały wszystkie siły, które mają do dyspozycji ciężki sprzęt i psy tropiące. Lilia Pineda, gubernator najbardziej poszkodowanej filipińskiej prowincji przyznaje, że działania te są bardzo trudne do przeprowadzenia:

- Słychać, jak płaczą z bólu. Uratowanie ich nie będzie łatwe - powiedziała mediom Pineda.

Mieszkańcy północnej części Filipin przyznają, że było to jedno z najbardziej tragicznych trzęsień ziemi w ostatnim czasie. Jak podaje TVN, w tym kraju notuje się około 20 trzęsień ziemi w roku. Nie każde wymaga jednak tak szeroko zakrojonych akcji ratunkowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Głuchoniemy mężczyzna ma kota. To, jak jego pupil się z nim komunikuje, jest niesamowite! Pospadacie z krzeseł - i wasze koty też!
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Roksana Węgiel w sukience z dekoltem "na Hiszpankę". O wielkanocnej kreacji 14-latki mówią już wszyscy
  4. Poranna wiadomość wstrząsnęła całym stanem. Samolot Beechcraft BE58 rozbił się, nikt nie przeżył
  5. Kolejne porażające fakty ws. oskarżeń o gwałt. Rzekoma ofiara wyłudziła od Bieniuka 400 tysięcy?!
  6. Dwór książęcy i poddani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje książę Jan, o jego śmierci poinformował syn Henryk

anna lewandowskaO czym milczy Anna Lewandowska? Szokujące sekrety jej życia wprawiają w osłupienieCzytaj dalej

źródło: TVN Meteo

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News