Gwiazdor TVN opowiedział o wstrząsającym zdarzeniu z przeszłości. Ksiądz posunął się za daleko

Gwiazdor TVN opowiedział o wstrząsającym zdarzeniu z przeszłości. Ksiądz posunął się za daleko Źródło: Facebook/Tomasz Raczek

TVN: krytyk filmowy znany ze stacji. zrecenzował film Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Przy okazji postanowił wyznać wstrząsającą historię z przeszłości.

TVN często gości Tomasza Raczka na planie swojego programu śniadaniowego "Dzień dobry TVN". Tym razem znany recenzent postanowił ocenić mający niedawno premierę film Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", który odbił się szerokim echem w mediach. Film można obejrzeć legalnie za darmo, dzięki pośrednictwu portalu YouTube. Dokument w ciągu dwóch dni nabił niemalże 8 milionów wyświetleń. 

TVN - krytyk filmowy stacji o filmie Sekielskich

Tomasz Raczek wystawił dokumentowi w swojej blisko 15-minutowej wideo recenzji na portalu facebook ocenę 9/10. Stwierdził, że w filmie widać, jak wysoki jest poziom moralnego rozkładu wśród hierarchów kościoła, których z kolei przyrównał do biblijnych faryzeuszy.

- Nie mogłem uwierzyć, że wykształceni ludzie, hierarchowie Kościoła mogą tak zwodzić, kłamać i wykonywać tajne polecenia z Watykanu - przyznał, wyraźnie zdruzgotany krytyk filmowy.

Raczek zwraca uwagę na fakt zamiatania pod dywan przez papieża Jana Pawła II przestępstw seksualnych w kościele. Jak sam stwierdził - kościół pod tym względem zatrzymał się na przełomie XX i XXI wieku.

 - Nie czują wyrzutów sumienia, coś tam mamroczą o tym, że Bogu się to nie spodoba, ale nie mają żadnego pomysłu na to, jak mogliby prosić ofiary o wybaczenia. A właściwie mają, jeden: wypłacić jakieś pieniądze. Nic gorszego być nie może - powiedział Raczej, krytykując kler.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Druzgoczące wyznanie krytyka

Krytyk filmowy uważa, że największym problemem księży jest myślenie, że w niebie, jak i na ziemi prawa obowiązujące resztę społeczeństwa ich nie dotyczą. Przy okazji tego stwierdzenia przytacza własne doświadczenie z księdzem.

- Miałem własne doświadczenie z księdzem, który czynił mi awanse. Nie byłem już wtedy dzieckiem, byłem dorosły i do niczego nie doszło, bo awanse odrzuciłem, ale zapytałem: czy ksiądz nie ma problemu z tym że przecież składał śluby czystości? I wtedy usłyszałem: nie martw się tym, my sobie z Panem Bogiem sami to jakoś załatwiamy - napisał na swoim profilu na Facebooku Raczek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Prorok z zagranicy przeraził Polaków. Zapowiada nagłą zagładę milionów ludzi, wkrótce ma wydarzyć się najgorsze
  4. Nadchodzi prawdziwa groza. Nawet tragedie i katastrofy z wizji Jackowskiego są mniej przerażające
  5. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj
  6. Potężne trzęsienie ziemi!

Źródło: NaTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News