TVN gwiazda oskarżona o hipokryzję
Fot. YouTube/TVN Series
Wiadomości Pikio - 28 Stycznia 2019

Aktorka TVN żądała odszkodowania od państwa. Teraz przyznaje się do hipokryzji

TVN promuje wiele gwiazd, a jedną z nich jest od lat Grażyna Wolszczak. O aktorce głośno zrobiło się ostatnio po tym, jak włączyła się w walkę ze smogiem i wygrała sądową sprawę przeciw Skarbowi Państwa. Niespodziewanie musiała jednak przyznać się do hipokryzji.

TVN od lat emituje serial "Na Wspólnej", w którym gra Grażyna Wolszczak. Aktorka w listopadzie ubiegłego roku pozwała Skarb Państwa o niewystarczającą walkę ze smogiem. Ostatecznie gwiazda wygrała rozprawę. Sąd uznał, że państwo musi zapłacić 5 tys. złotych zadośćuczynienia na rzecz fundacji Unicorn z Krakowa.

W uzasadnieniu sądu można przeczytać, że w całej Polsce w ostatnich dziesięciu latach stężenie pyłów PM 2,5 i PM 10 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu przekraczało dopuszczalne normy. Podstawą do tego stwierdzenia był raport Najwyższej Izby Kontroli, z którego wynika, że Polska jest najbardziej zanieczyszczonym krajem w Unii Europejskiej.

TVN: aktorka "Na Wspólnej" skrytykowana przez widzów

Internauci szybko wychwycili jednak hipokryzje aktorki. Wytknęli jej, że pod koniec kwietnia ubiegłego roku została ambasadorką samochodu Volvo XC60.

W rozmowie z Wirtualną Polską artystka przyznała, że na co dzień porusza się tym samochodem.

- Faktycznie można mnie posądzić o niekonsekwencję. Zostając twarzą walki ze smogiem, standardy wobec mojego zachowania powinny być wyższe - powiedziała Wolszczak zaznaczając, że chce zmienić swój samochód na bardziej ekologiczny.

- Robię wszystko, co w mojej mocy, żeby zmienić tę sytuację. Czekam teraz na hybrydę, którą mam dostać na przełomie lutego/marca. Proces sprowadzenia jej z fabryki trochę trwa. W dalszym ciągu jestem ambasadorką Volvo. Ponadto zobowiązałam się do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej - tłumaczyła "Wirtualnej Polsce" artystka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Z kolei parę dni temu aktorka w "WP" przekonywała, że to nowy diesel, który ma filtr cząstek stałych.

- Głównym problemem są te gruchoty, którym wycinają te filtry nieświadomi użytkownicy. Nie zrezygnuje z samochodu, ale ograniczam wyjeżdżanie z garażu. Parkowanie w mieście jest drogie i ma być droższe. Jestem za tym, żeby nie wjeżdżać do centrum Warszawy autem - powiedziała Wolszczak dodając, że komunikacja miejska w Warszawie jest fantastyczna i namawia na korzystanie z niej.

- Można się nią poruszać sprawniej. Namawiam wszystkich do spróbowania. Ja też jeżdżę, najbardziej korzystam z metra. Przemieszczam się tak praktycznie co drugi dzień. Jeśli coś jest nie na linii metra biorę taksówkę. Ecocara, czyli hybrydę - podkreśliła.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Joanna Krupa choruje na Hashimoto. Nie da się tego wyleczyć
  2. Gessler walczy z chandrą. Słowa gwiazdy podbijają internet
  3. Dorota Szelągowska jako mała dziewczynka. Szałowe zdjęcie gwiazdy
  4. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
  5. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz?Tego się po niej NIKT nie spodziewał
TVP bije rekordy żenady! Ohydne manipulacje rozwścieczyły widzówTVP bije rekordy żenady! Ohydne manipulacje rozwścieczyły widzówCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News