Nowe informacje w sprawie sprzed roku. Natalia W. wyjdzie wcześniej z więzienia?

Nowe informacje w sprawie sprzed roku. Natalia W. wyjdzie wcześniej z więzienia? Źródło: pikio.pl

TVN podał nowe informacje w sprawie makabrycznej zbrodni sprzed roku. Sąd drugiej instancji złagodził wymiar kary, choć czyn, którego dopuściła się kobieta, jest bestialski. Motywy, jakimi kierował się sąd, są szokujące.

TVN rok temu naświetliło sprawę, która wstrząsnęła wszystkimi Polakami.  W grudniu 2018 r. wyszła na jaw straszna zbrodnia, której dopuściła się matka na swoich córkach: 12-letniej Emilce i 12-miesięcznej Laurze. Żadna z nich nie przeżyła, choć ta pierwsza ugodzona 50 razy nożem, cierpiała jeszcze w agonii przez parę godzin w szpitalu.

Za tak okrutny czyn zabójczyni, Natalia W., została skazana na dożywocie. Wszyscy uznali, że to słuszny wyrok za tak nieludzki czyn. Po roku sprawa wróciła na wokandę, a kolejny proces zakończył się z korzyścią dla więźniarki. Czemu sąd we Wrocławiu ułatwił życie wyrodnej matce? Zaistniały okoliczności łagodzące.

TVN ujawnia powody zaskakującej decyzji sądu apelacyjnego

Choć w tamtym roku nie budziło wątpliwości, że dla takiej zbrodni nie można znaleźć żadnego usprawiedliwienia, które umożliwiłoby zniwelowanie wymiaru kary, sąd zmienił decyzję. Obecnie uznano nieprawomocny wyrok za zbyt surowy. Wszystko zaczęło się od apelacji złożonej przez adwokata Natalii W., który nie wątpił w winę swojej klientki, ale wniósł o zmianę wyroku. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu tym razem łagodniej ocenił postępowanie kobiety.

Choć ta w chwili popełnienia podwójnego morderstwa była w pełni poczytalna, co stwierdzili biegli psychiatrzy niedługo po dokonaniu zbrodni, była od dłuższego czasu wytrącona z emocjonalnej równowagi. Powodem jej złej kondycji był konflikt z konkubentem, który w czasie napadów szału groził kobiecie. Mówił, że pozbawi partnerkę praw rodzicielskich i ta nigdy więcej nie zobaczy swoich córek.

Strach przed utratą dzieci mógł być, zdaniem sędziów z Wrocławia, na tyle traumatyczny, że aż upośledził racjonalne postępowanie matki. Za inną okoliczność łagodzącą uznano to, że kobieta po morderstwie z zimną krwią, sama próbowała odebrać sobie życie. Wskazuje to na rozumowanie oskarżonej myślącej, że samobójstwo jest jedynym sposobem na połączenie się z Emilką i Laurą. Za pewne zaburzenia psychiczne można także uznać cechy narcystyczne, które zdaniem biegłych, przejawiała aresztowana w swoim zachowaniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU ZNAJDUJE SIĘ POD GALERIĄ:

Jednak tym, co przesądziło o zmianie wyroku, był fakt, że rodzina przez długi czas miała założoną Niebieską Kartę. Oznacza to, że akt podwójnego zabójstwa był kulminacją wciąż narastającej agresji wśród domowników. Być może za tragedię odpowiedzialny jest więc w jakimś stopniu Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublinie i przepisy niewystarczające, by zapewnić skuteczną interwencję w rodzinach objętych opieką. Nikt z pracowników instytucji nie spodziewał się, że sytuacja jest aż tak dramatyczna.

Mieszkańcy Lublina mogą czuć się bezpiecznie, gdy Natalia W. wyjdzie na wolność

Uwzględniając te wszystkie czynniki postanowiono tym razem prawomocnie, że wymiar kary zostanie obniżony do 25 lat, z warunkową możliwością opuszczenia więzienia pod warunkiem dobrego sprawowania się po 20 latach. Choć prokurator robił wszystko, co mógł, aby kobieta nigdy nie wyszła z powrotem na ulice Lublina, sędzia uznał, że Natalia W. nie stanowi zagrożenia dla innych.

Popełnione przez nią podwójne zabójstwo było niewyobrażalnym, lecz jednorazowym aktem okrucieństwa. Nic nie wskazuje na to, by ktoś jeszcze miał zginąć z rąk więźniarki. Niewątpliwie wyrzuty sumienia będą dla niej największa katorgą:

-Dla mnie też życie się skończyło- wykrztusiła przez łzy Natalia W. w czasie ostatniej rozprawy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Kozidrak wystąpi w "Tańcu z Gwiazdami"? Iwona Pavlovic powiedziała całą prawdę. To wyznanie wami wstrząśnie
  2. Małgorzata Kożuchowska jest w drugiej ciąży? Fani nie mają wątpliwości. To zdjęcie mówi wszystko
  3. Doniesienia mediów nt. żony zabitego Adamowicza porażają. Prokuratura stawia zarzuty, chodzi o oszustwa finansowe
  4. TVN: rząd pilnie wysyła sms-y mieszkańcom 71 powiatów o sytuacji kryzysowej. Może nawet nie być prądu, takie idą burze
  5. Nie było łatwo, ale dziennikarze dotarli do prawdziwej, porażającej kwoty emerytury Głódzia. Wierni złapią się za głowy
  6. Dramatyczne informacje Polsatu. Na zachodzie Polski rozszalał się pożar, z którym walczą 32 zastępy straży pożarnej

Źródło: TVN

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News