Uwielbiana gwiazda TVN nie jest w stanie wstać z łóżka. Fani łączą się z nią w bólu

Uwielbiana gwiazda TVN nie jest w stanie wstać z łóżka. Fani łączą się z nią w bólu

TVN to stacja zatrudniająca największe gwiazdy i także najwięcej od nich wymagająca. Celebryci muszą wyglądać świetnie oraz doskonale się prezentować co jednak, gdy nie jest to możliwe? Jedna z prowadzących stacji już zawsze będzie żyła z tą świadomością.

TVN pozyskał ją całkiem niedawno i już jesienią poprowadzi program na antenie TVN Style pt. "Eks-tra zmiana". Chodzi o Agatę Młynarską, która nie jest obca żadnemu widzowi telewizji. Aktorka, dziennikarka i działaczka charytatywna przez lata pracowała w wielu telewizjach zyskując największą sławę dzięki TVP1 i "Świat się kręci". Już niedługo oglądać będziemy mogli ją w nowej odsłonie, miejmy nadzieję, że w równie zniewalającej, co zwykle. Istnieje jednak obawa, że nie zawsze Młynarska pojawi się w studio nagraniowym, żeby na czas zachwycić swoich miłośników.

Wiążę się to z nieuleczalną chorobą układu pokarmowego, która może stanowić przeszkodę. Chodzi o chorobę Leśniowskiego-Crohna, czyli nieswoiste zapalenie jelit.

TVN: gwiazda z nieuleczalnym schorzeniem

O swojej chorobie Agata Młynarska opowiadała już wielokrotnie. Przez długi czas nie wiedziała nawet, że rozwija się ona wewnątrz niej. Ostateczną diagnozę usłyszała kilka lat temu. Choroba Leśniowskiego-Crohna to silnie bolesna choroba układu pokarmowego, którą da się jedynie zaleczyć kosztownymi medykamentami. Niesamowity ból i uporczywe biegunki powracają co jakiś czas, a chory nigdy na dobrą sprawę nie wie, kiedy się to stanie. Ostatni wielki nawrót u Młynarskiej nastąpił w lipcu tego roku. - Młynarska w wywiadzie wyjaśniła, jakie objawy towarzyszą chorobie. To się dzieje nagle: zaczynasz mieć ból brzucha, zaczynasz wymiotować, mieć biegunkę, pocić się i lecieć przez ręce. [...] To wszystko jest jak bomba zegarowa. To jest wynik cywilizacji, w której żyjemy. To był rok 2013. Wtedy po raz pierwszy wylądowałam w szpitalu i leżałam półtora miesiąca. Po wielu różnych szpitalach trafiłam do właściwej pani profesor Grażyny Rydzewskiej. Dopiero ona to odkryła. Ja byłam wcześniej leczona na wiele sposobów, ale to nie przynosiło skutku. Leczenie daje efekty, ale ma duże skutki uboczne - mówiła, tłumacząc kulisy swojego problemu.

Czasem Młynarska potrzebuje wielogodzinnej opieki

W najnowszym wywiadzie dla Telewizji WP prowadząca TVN Style nakłaniała do większej akceptacji osób chorych i docenienia pracy, którą wkładają w to, by pomimo wszelkich przeciwności żyć normalnie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Wyjawiła także, że w momentach, w których choroba niespodziewanie atakuje, potrafi nie odpuszczać przez wiele dni, przykuwając chorych, w tym również ją, do łóżka i uzależniając od innych osób. - [...] ponieważ to leczenie Cię zaskakuje swoimi kosztami i nikt nie jest przygotowany na to, by zrealizować receptę, która mimo refundacji jest bardzo droga. Poza tym stoją przed wyzwaniem, jak zorganizować sobie życie, żeby móc funkcjonować. Bardzo często się zdarza, że przez bardzo długie dni nie jesteśmy w stanie w ogóle wstać z łóżka i naszym jedynym celem jest dojście do toalety i potem powrót do łóżka, więc całe życie ktoś musi Ci pomóc zorganizować - wyznaje Agata Młynarska.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Gwiazda Polsatu zwierzyła się ze wstydliwej choroby. Fani w szale: „Kogo oszukujesz?!”
  2. Popek brutalnie upokorzony na KSW! Zakończy karierę?
  3. Afera w Ameryka Express. Chajzer oskarżony przez uczestniczkę
źródło: tv.pudelek.pl Następny artykuł