Porażające informacje TVN. Burze z piorunami, które uderzą w Polskę, to nie najgorsze co nas czeka

Porażające informacje TVN. Burze z piorunami, które uderzą w Polskę, to nie najgorsze co nas czeka Źródło: Wikimedia Commons/Januszartur

TVN przekazał kolejne ostrzeżenia z IMGW oraz jednocześnie ostrzega przed anomaliami pogodowymi. Trzeba przyznać, że maj nas nie rozpieszcza. Zmienne temperatury i ciągłe deszcze to nie to, na co liczyli wszystkie osoby stęsknione za ciepłymi, majowymi weekendami.

TVN podał listę województw, które dotyczy dziś pierwszy stopień ostrzeżeń meteorologicznych przed deszczem i burzami z gradem. Okazuje się, że taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze przez weekend - wtedy Polaków czeka prawdziwy dramat.

TVN ostrzega przed burzowym weekendem. Możliwe podtopienia i mocny grad

Burze z gradem i porywistym wiatrem, które zapanują nas naszym krajem aż do weekendu, mogą spowodować prawdziwe spustoszenie. Meteorolodzy radzą schować wszystkie ruchome rzeczy z balkonów i podwórek, bo możemy je bezpowrotnie stracić. Zaleca się także uważać na samochody, które mogą zostać zniszczone przez opady gradu oraz spadające gałęzie. Przez wiatr wiejący z siłą 100 km/h może dojść także do zrywania dachów i łamania drzew. Niezalecane jest wychodzenie z domu.

Jeszcze dzisiejszego dnia będą zagrożone województwa lubelskie, mazowieckie (oprócz okolic Grójca i Radomia) i kujawsko-pomorskie. Ostrzeżenie wydane przez IMGW potrwa aż do czwartku, do godziny 23:30. Lokalnie może spać nawet do 40 litrów deszczu na metr kwadratowy i pojawić się ma grad.

Piątek początkiem wyładowań atmosferycznych

W piątek mieszkańcy całej wschodniej Polski, a także województw wielkopolskiego i łódzkiego muszą być przygotowani na wiatr wiejący nawet do 70 km/h. Prognoza pogody wskazuje, że deszcze ominą jedynie zachodnią Polskę. Noc będzie najbardziej niebezpieczna.

W sobotę i niedzielę również cała wschodnia Polska zostanie opanowana przez burze i deszcze. Tym razem wzmocni się siła wiatru, który pokaże swoją niszczycielską siłę. Bezpieczne będą województwa nadmorskie, zachodnie i te w pasie od Wrocławia do Katowic.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Temperatury utrzymają się na poziomie około 20 stopni. Od soboty będą one wzrastać i wyniosą nawet do 25 stopni w podkarpackim. W niedzielę równie wysokie temperatury czekają województwa lubuskie i dolnośląskie. To wszystko za sprawą ciepłego powietrza znad Bałkanów. Po weekendzie słupki termometrów w Polsce nie powinny spaść poniżej 20 stopni Celsjusza.

IMGW uczula szczególnie, by uważać na drodze. Takie zakłócenia pogodowe mogą doprowadzić do wielu wypadków. Ograniczona widoczność, mocny wiatr, grad powodujący zmniejszenie przyczepności - na to muszą zwrócić uwagę kierowcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Kingi Rusin! Gwiazda TVN totalnie się załamała. Jej wyznanie doprowadzi was do płaczu
  2. Jak mieszka Majka Jeżowska? Dorota Szelągowska złapałaby się za głowę, a Katarzyna Dowbor uciekłaby w popłochu
  3. Koszmarne informacje Polsatu. Helikopter rozbił się na skoczni narciarskiej
  4. Szok w programie Jaworowicz. Policja przerwała nagranie i zatrzymała skazanego za pedofilię
  5. Fani serialu „Przyjaciółki” wstrząśnięci. Przerażająca katastrofa samolotu, na pokładzie uwielbiany bohater
  6. Polska spłynie, jasnowidz wzbudził strach. Jackowski przekazał Polakom okrutną treść wizji

Źródło: TVN

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News