TVN: Dzisiaj w Polsce zacznie się coś dużo gorszego niż burza z piorunami. Zostało kilka godzin

TVN: Dzisiaj w Polsce zacznie się coś dużo gorszego niż burza z piorunami. Zostało kilka godzin Źródło: fot. pixabay.com/Artem_Apukhtin

TVN właśnie przekazał alert pogodowy wydany przez IMGW. W niektórych regionach wprowadzono 2 stopień zagrożenia, a specjaliści ostrzegają, że liczba zagrożonych obszarów może bardzo szybko się zwiększyć.

TVN za pośrednictwem swojej telewizji oraz strony internetowej przekazał niedawno informacje o wydanym przez IMGW alercie pogodowym. Ostatnie dni pokazały już w niejednym regionie naszego kraju, na co stać matkę naturę, jednak do tej pory instytut kwalifikował zagrożenie na pierwszy stopień. Dziś nad częścią Polski obejmuje już drugi poziom na tej skali, a do początku nawałnic pozostało zaledwie kilka godzin.

TVN ostrzega przed burzami z gradem

Nie da się ukryć, że większość z nas zupełnie inaczej wyobrażała sobie tegoroczny maj. Co prawda, przynajmniej teraz nie możemy narzekać na niskie temperatury, jednak wraz z ociepleniem przywędrowały do nas masy niezwykle wilgotnego powietrza ze wschodu, które wywołują silne opady deszczu oraz gwałtowne burze.

Z tego też względu IMGW od kilku dni ostrzega nas przed możliwością wystąpienia w wielu regionach Polski gwałtownych burz i opadów deszczu. Pojawiła się już nawet pierwsza trąba powietrzna w tym roku, a to dopiero początek.

Drugi poziom alertu pogodowego został wydany dla województwa podkarpackiego, lubelskiego i mazowieckiego. Obowiązywać on będzie od godziny 11 do 21 i obejmuje między innymi ostrzeżenie przed opadami gradu oraz ulewnymi deszczami, których poziom może sięgać nawet 30 litrów na metr kwadratowy. Dodatkowo pojawi się silny wiatr wiejący w porywach do 80 kilometrów na godzinę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Takie zjawiska pogodowe mogą odprowadzić do dużych zniszczeń, a specjaliści ostrzegają, że lista zagrożonych rejonów cały czas się może powiększyć. Zwłaszcza że w przypadku województwa mazowieckiego i podkarpackiego alert dotyczy wschodnich części regionów. W częściach zachodnich oraz w województwie małopolskim i świętokrzyskim obowiązuje pierwszy stopień alertu.

Kolejne dni powinny być już trochę spokojniejsze, ale nie oznacza to, że będą pozbawione deszczu oraz burz. W takim wypadku dobrze jest śledzić na bieżąco wszelkie informacje na ten temat, aby uniknąć przykrej niespodzianki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Kotulanka w OSTATNIM wywiadzie przed śmiercią powiedziała coś, co doprowadzi was do łez. To złamie wam serce
  2. Co się dzieje z Polą Raksą? To przechodzi ludzkie pojęcie, co obecnie robi legendarna aktorka. Będziecie w szoku!
  3. Ale ona schudła. Gdy zobaczycie efekt diety Gosi Andrzejewicz zdębiejecie, wygląda jak księżniczka
  4. Powierzyła dziecko ukochanemu. Maleństwo umierało w cierpieniu
  5. Rakotwórczy składnik w popularnym produkcie. Zagraniczny koncern wypłaci 2 miliardy dolarów odszkodowania
  6. Zamiast przysięgi odczytała SMS-y narzeczonego. Ślub zamienił się w głośne rozstanie

 

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News