TVN pilnie przekazuje ostrzeżenia wielkiego banku. Twoje pieniądze są zagrożone

TVN pilnie przekazuje ostrzeżenia wielkiego banku. Twoje pieniądze są zagrożone Źródło: .

TVN przekazał właśnie pilną wiadomość. Jeden z największych banków ostrzega swoich klientów. Środki pieniężne mogą być zagrożone.

TVN przekazał właśnie pilną wiadomość. Jeden z największych i najpopularniejszych banków w Polsce ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów mogą być zagrożone. Ostrzeżenie dotyczy milionów ludzi.

ING Bank Śląski poinformował właśnie o atakach oszustów, którzy podszywają się pod adres mailowy banku. W ten sposób mogą nie tylko zainfekować komputery klientów, ale również uzyskać dostęp do ich pieniędzy.

TVN: ING Bank Śląski ostrzega swoich klientów przed oszustami

Jak podaje TVN, oszuści podszywają się pod domenę @ingbank.pl i wysyłają fałszywe wiadomości klientom banku. W zainfekowanych wiadomościach znajdują się załączniki, których pod żadnym pozorem nie należy otwierać:

- Jeśli dostaniesz takiego maila, nie otwieraj załącznika, bo może on zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem. Oszuści mogą w ten sposób próbować uzyskać dostęp do Twoich pieniędzy - ostrzega bank

Otwarcie załącznika zawartego w podejrzanej wiadomości może skutkować całkowitym wyczyszczeniem konta bankowego i utratą posiadanych środków. Klienci, którzy posiadają konto w ING Banku Śląskim, powinni zachować szczególną ostrożność przy otwieraniu korespondencji mailowej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wzmożone "ataki mailowe" w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski poinformował, że w ostatnim czasie "ataki mailowe" zdarzają się coraz częściej i miliony osób mogą stracić swoje środki pieniężne:

- Nie wysyłamy informacji o płatnościach ze skrzynki mampytanie@ing.pl. - czytamy w oficjalnym komunikacie banku.

Bank podał również listę pytań, która pomoże rozpoznać zainfekowane e-maile:

- Czy znasz nadawcę wiadomości? Czy otrzymałeś już inne wiadomości od tego nadawcy? Czy spodziewałeś się otrzymać tę wiadomość? Czy tytuł wiadomości i nazwa załącznika mają sens? - odpowiedzi na te pytania mogą ocalić klientów przed utratą pieniędzy.

Jak podaje TVN, jest to jedno z wielu podobnych ostrzeżeń, które pojawiły się w ostatnim czasie na stronie ING Banku Śląskiego. Inne instytucje finansowe także zmagają się z tym problemem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Kotulanka w OSTATNIM wywiadzie przed śmiercią powiedziała coś, co doprowadzi was do łez. To złamie wam serce
  2. Co się dzieje z Polą Raksą? To przechodzi ludzkie pojęcie, co obecnie robi legendarna aktorka. Będziecie w szoku!
  3. Pilne informacje Polsatu. Policjanci otworzyli wersalkę 24-latka i zmroziło im krew w żyłach
  4. TVN: Dzisiaj w Polsce zacznie się coś dużo gorszego niż burza z piorunami. Zostało kilka godzin
  5. Wiadomo, ile Joanna Mazur zarobiła na „Tańcu z gwiazdami”. Absolutny rekord, kwota zwala z nóg
  6. Zamiast przysięgi odczytała SMS-y narzeczonego. Ślub zamienił się w głośne rozstanie

źródło: TVN24 BIS

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News