Przerażający wypadek w Małopolsce. Autokar stanął w płomieniach, w środku 70 osób

Przerażający wypadek w Małopolsce. Autokar stanął w płomieniach, w środku 70 osób Źródło: pixabay/rhadas

TVN podał informacje o przerażającym wypadku na autostradzie. W płomieniach stanął autokar, z wycieczką pełną ludzi w środku. Wszystko wydarzyło się w okolicach Małopolski.

TVN poinformował o przerażającym wypadku w Małopolsce. Na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Alwernia autokar stanął w płomieniach. Doszło do ewakuacji pojazdu przez straż pożarną - w środku było 70 osób.

TVN informuje o przerażającym wydarzeniu na autostradzie A4. Ewakuacja pojazdu

Z soboty na niedzielę (25-26 maja) o 1 w nocy pasażerowie autokaru przeżyli chwilę grozy. Autokar wycieczkowy ukraińskiego przewoźnika pokonywał trasę z Kijowa do czeskiej Pragi. Jak podaje dyżurny Komisariatu Autostradowego Kraków Balice, 70 pasażerów autokaru zostało ewakuowanych z płonącego pojazdu. Z informacji wynika, że nikomu nic się nie stało. Wszyscy pasażerowie autokaru byli obywatelami Ukrainy. Pasażerów ewakuowano na parking Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP), gdzie zorganizowany im transport zastępczy do miejsca docelowego.

Jak podaje policja, autokar zaczął płonąć, na środku drogi. Pożar wybuchł w komorze silnika, w wyniku czego autokar zajął się ogniem. Ogień uciekł dołem i roztopił asfalt, wypalając dziurę w drodze. W związku z wypadkiem zablokowano do odwołania cały prawy pas w kierunku Katowic. Powodem blokady jest nie tylko wypadek, ale również uszkodzenie asfaltu. Drogowcy muszą położyć nowy asfalt - dopóki nie naprawią drogi, pas nie zostanie odblokowany.

Mrożące krew w żyłach nagrania z pożaru. Wypadek który mógł skończyć się znacznie gorzej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na stronie kontakt24 TVN-u zostały udostępnione nagrania z pożaru. Jedno z nagrań wypadku jest z lotu ptaka, gdzie widać już płonący autokar i korkujący się fragment autostrady. Pożar jest tak duży, że niewielu kierowców decyduje się na ominięcie płonącego pojazdu lewym pasem. Ci, którzy podejmują taką decyzję, robią to bardzo powoli i ostrożnie, z prędkością nietypową dla autostrady.

Drugie nagranie jest z kamerki zamieszczonej na desce rozdzielczej auta, kiedy pożar autokaru już się znacznie rozprzestrzenił. Wyglądało na to, że płomienie były tak duże, że kierowcy w pewnym momencie całkowicie zrezygnowali z wyprzedzania auta.

Przyczyny pożaru nie są znane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Odkryto SEKRETNE nagrania Anny Jantar. Nie widział ich jeszcze NIKT. Komentarz Natalii Kukulskiej wbije was w fotel!
  2. Szok i niedowierzanie! Agata Duda zostanie niedługo BABCIĄ? Jej komentarz mówi wszystko
  3. Bachleda-Curuś wystąpiła w serialu bez ubrań. Gorące zdjęcia rozgrzeją was do czerwoności (FOTO)
  4. "Wymalowana jak lafirynda". Burza w sieci po zdjęciach 16-letniej córki Kaczyńskiej
  5. W najbliższych miesiącach Polacy powinni szczególnie uważać na swoje dzieci. TVP informuje o porażającej śmierci 13-latka
  6. RCB wysyła Polakom SMSy z pilnym ostrzeżeniem. Wg TVN sytuacja już dawno nie była aż tak poważna

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News