TVN przekazał informację o zagrożeniu. Kolejne alarmy IMGW

TVN przekazał informację o zagrożeniu. Kolejne alarmy IMGW Źródło: youtube.com/ Relaxing White Noise

TVN przekazał porażające informacje. Najnowsza prognoza pogody nie będzie napawać optymizmem, a na pewno nie wróży korzystnej aury na najbliższe tygodnie. To, co może wydarzyć się w ciągu następnych, kilku godzin zmusi wiele osób do spędzenia weekendu w domu.

TVN ostrzegł swoich widzów. Jak na razie maj, który zapowiadał najpiękniejszym miesiącem w roku, zawodzi, a wahania temperatur i ilość niespodziewanych zdarzeń meteorologicznych sprawiają, że wiosna, zamiast przynosić radość i odpoczynek jest bardzo kapryśna. Najnowsze prognozy pogody także nie zapowiadają, aby ta sytuacja miała się w jakimkolwiek stopniu zmienić.

TVN ostrzega. Prawdziwe ryzyko pogodowe dopiero nadejdzie

Najbardziej zmartwieni o swój weekend pod kątem pogody mogą być mieszkańcy województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego i łódzkiego. To właśnie na tych obszarach sugeruje się wielkie i przepełnione wyładowaniami atmosferycznymi w postaci piorunów. Jakby tego było mało, to te tereny nie odpoczną od deszczu, który przez kilka dni będzie regularnie nawiedzał te obszary. IMGW zdając sobie sprawę z potencjalnego niebezpieczeństwa, ogłosiło 1 stopień zagrożenia pogodowego.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. - napisali pracownicy rządowego ośrodka w oświadczeniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tak złej pogody nie spodziewał się nikt

Powiedzieć, że tegoroczny maj jest rozczarowujący, to nie powiedzieć nic. Temperatury jak na razie nie są w stanie przekraczać 20 kreski na termometrze, a synoptycy głowią się, kiedy sytuacja pogodowa w Polsce zacznie się normować i pojawi się długo oczekiwana wiosna, która miała być piękna i ciepła. Nawet Krzysztof Jackowski przewidywał, że tegoroczna wiosna bardzo szybko zamieni się w lato. Jak na razie, wizja jasnowidza z Człuchowa nie ma kompletnie związku ze smutną rzeczywistością.

- Moim zdaniem tegoroczna wiosna bardzo szybko przeobrazi się w lato. Będzie bardzo słoneczna, bardzo ciepła - mówił o prognozie na wiosnę i lato jasnowidz z Człuchowa dla "Super Expressu".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polski aktor ma zmasakrowaną twarz pokrytą krwią i siniakami. Fani są przerażeni, boją się o jego życie
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Księżna Diana mogła przeżyć. Największa tajemnica Elżbiety II ujawniona
  4. 11-latka dostała uwagę od matematyczki. Gdy mama ją przeczytała, aż w niej zawrzało
  5. Iwona Pavlović ostro jak nigdy o ostatnim odcinku TzG. "Taniec się nie liczył"
  6. Polsat: Tragiczny wypadek! Małe dzieci wypadły z okna 4 piętra, śmierć na miejscu

Źródła: TVN Meteo

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News