Aktorka uwielbianego przez Polaków serialu emitowanego na TVP i TVN nie żyje. Artystkę na tamten świat zabrała choroba

Aktorka uwielbianego przez Polaków serialu emitowanego na TVP i TVN nie żyje. Artystkę na tamten świat zabrała choroba Źródło: Pikio.pl

TVN poinformował właśnie o śmierci jednej z aktorek kultowego serialu, który znają miliony Polaków. Artystka przez wiele lat zmagała się z ciężką chorobą nowotworową. Rodzina pogrążona jest w żałobie.

TVN emitował serial, który w latach 90' był hitem generującym dla stacji olbrzymią oglądalność. Ta produkcja w Polsce osiągnęła wielką sławę. Fani zmarłej aktorki wysyłają rodzinie kondolencje pod oficjalnym oświadczeniem opublikowanym przez nią na mediach społecznościowych.

Zmarła znana aktorka, która grała w serialu emitowanym na TVN

Peggy Lipton to bohaterka serialu "Miasteczko Twin Peaks", która wcielała się w rolę "Normy Jennings". Była kultową postacią serii, którą kochali widzowie z całego świata. Nic dziwnego, bowiem na planie charakteryzowała się wspaniałym kunsztem aktorskim, a jej niezapomniana rola po dziś dzień jest inspiracją dla wielu.

To niejedyna jej rola, która została doceniona przez krytyków i widzów, bowiem znana jest także z serialu "Mod Squad", gdzie wcieliła się w postać Julie Barnes. To właśnie ten serial otworzył jej drogę do "Twin Peaks", a także później do olbrzymiej popularności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przed śmiercią zmagała się z ciężką chorobą

Peggy Lipton na kilka lat przed śmiercią, a dokładnie w 2004 roku, dowiedziała się, że ma raka jelita grubego. To choroba, która bardzo często jest diagnozowana po 50-tym roku życia. Miała wtedy 58 lat, a wieść o nowotworze bardzo ją zmartwiła. Postanowiła jednak nie poddać się chorobie i stawiła jej czoła. Terapia, której zdecydowała się poddać, zadziałała, a aktorka cieszyła się życiem przez kolejne 15 lat. Niestety rak powrócił. Lipton przegrała z nim ostateczną batalię. Zmarła w wieku 72 lat.

 - Jesteśmy załamani, że nasza ukochana mama zmarła dziś na raka. Odeszła w spokoju ze swoimi córkami i siostrzenicami u boku - wyznała rodzina na mediach społecznościowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo intymne wyznanie Dominiki Gwit wprawiło fanów w osłupienie. Tysiące zbierały szczęki z podłogi
  2. Czy Anna Jantar chciała, żeby Natalia Kukulska zajęła się muzyką? Jej wypowiedź jest szczera do bólu
  3. Stare zdjęcie księżnej Diany wielką sensacją. Dopiero teraz zauważyli na nim szczegół, który wszyscy przeoczyli
  4. Dramatyczna akcja ratunkowa w polskim mieście. Pies wtopił się w świeżo wylany asfalt
  5. O dramacie Agnieszki mówią wszyscy. Nikt jej nie szanował, bo była otyła
  6. Królikowski i Baron spotkali się na siłowni. Były chłopak Wieniawy nie przebierał w słowach

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News