Znalazł butelkę i się z niej napił. Od tygodnia nie odzyskał przytomności, lekarze są bezradni

Znalazł butelkę i się z niej napił. Od tygodnia nie odzyskał przytomności, lekarze są bezradni Źródło: Unsplash/ Olia Nayda

TVN 24 informuje, że wędkarz, który zatruł się tajemniczą substancją, wciąż jest w ciężkim stanie. Nadal nie wiadomo też, co znajdowało się w butelce, z której pił mężczyzna. Śledztwo policji trwa.

TVN 24 donosi o dramatycznej historii, która wydarzyła się we Wronowie w Wielkopolsce. 27-letni wędkarz sięgnął po butelkę z przezroczystą cieczą, którą wziął za wodę. Pomyłka była jednak bardzo kosztowna - mężczyzna stracił przytomność, a jego stan jest krytyczny. Od wydarzenia mija już ponad tydzień.

TVN 24 informuje: stan wędkarza nadal krytyczny

Do zdarzenia doszło w czwartek 22 sierpnia. 27-latek odpoczywał nad wodą we Wronowie, wędkując. Musiał poczuć mocne pragnienie i sięgnął po znalezioną obok plastikową butelkę, napełnioną przezroczystą cieczą. Nie była to jednak woda, a tajemnicza, groźna substancja. Po napiciu się, mężczyzna stracił przytomność. Nie odzyskał jej do dziś.

Prawdopodobnie do utraty przytomności wystarczyła chwila - już w takim stanie znalazł wędkarza jego kolega, który wracał akurat ze sklepu. Na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w celu jak najszybszego przetransportowania poszkodowanego do szpitala. Mężczyzna trafił najpierw do placówki w Kaliszu, następnie przeniesiono go do Poznania, gdzie przebywa do dziś. Według informacji TVN 24 jego stan wciąż jest krytyczny.

Tajemnicza substancja. Wciąż nie wiadomo, co znajdowało się w butelce

Według ustaleń ratowników medycznych po wypiciu substancji przez wędkarza, doszło do poparzenia jego dróg oddechowych i układu pokarmowego. Czym jednak zatruł się mężczyzna - tego do końca nie wiadomo. Jak podaje policja, jeden z pracowników pogotowia przekazał tylko, że znajdujący się w butelce płyn miał silny zapach kwasu octowego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Funkcjonariusze zabezpieczyli 1,5 litrową, plastikową butelkę do dalszych badań. Jak poinformował TVN 24 rzecznik policji w Krotoszynie, asp. Piotr Szczepaniak, w tym momencie śledczy oczekują na wyniki ekspertyzy laboratoryjnej.

- Nie mamy jeszcze wyników badań z laboratorium. Czekamy na informację, co znajdowało się w butelce - powiedział rzecznik.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyją 24 osoby. Autobus z gośćmi weselnymi wpadł do rzeki
2. Sposób płatności w sklepach niedługo bardzo się zmieni, wiele osób może się bardzo zdziwić

Być może określenie, czym jest tajemnicza ciecz, pomoże uratować poszkodowanego wędkarza, który wciąż przebywa w szpitalu w ciężkim stanie.

  1. Rodzina Królewska w żałobie. Nie żyje siostra królowej. Poddani do dziś ją opłakują
  2. Mąż pracujący za granicą napisał żonie, że nie wyśle jej pieniędzy. Jej odpowiedź zwaliła go z nóg, chciał wracać do Polski
  3. Jasnowidzka przed laty przepowiadała przyszłość Piotrowi i Agnieszce Woźniak-Starak. Nie była to dobra wróżba
  4. Na posiadłości rodzinnej Staraków mieści się cmentarz podziemny. Prochy Piotra spoczęły w wyjątkowym miejscu
  5. Maryla Rodowicz od kilku lat cierpi na samotność. Lada dzień sąd zdecyduje o końcu jej małżeństwa

Źródło: TVN 24, Wprost

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu