Zacznie się już za kilkadziesiąt godzin. Poważne zagrożenie dla części Polski

Zacznie się już za kilkadziesiąt godzin. Poważne zagrożenie dla części Polski Źródło: Free-Photos Pixabay.com

TVN wydał ważne ostrzeżenie skierowane do mieszkańców naszego kraju. Nad teren Polski nadciąga poważne niebezpieczeństwo. Mieszkańcy niektórych regionów będą szczególnie zagrożeni. Krytyczna sytuacja rozpocznie się już za kilkadziesiąt godzin. Warto już teraz przygotować się na to, co wydarzy się wkrótce.

TVN ostrzega, że najbliższe dni mogą przynieść ze sobą niebezpieczne zmiany pogodowe. Zła sytuacja atmosferyczna zacznie doskwierać Polakom już w niedzielę i utrzyma się przez cały poniedziałek. Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają burze, ulewne deszcze i miejscowe opady gradu. Niestety, plany wakacyjne wielu urlopowiczów zostaną pokrzyżowane. W tych dniach lepiej pozostać w domach. Doniesienia TVN wprawiają w osłupienie.

TVN poinformował o poważnym niebezpieczeństwie

Nadchodząca sobota pozwoli na cieszenie się słońcem i wysokimi temperaturami. Niestety, już kilkanaście godzin później sytuacja ulegnie gwałtownej zmianie. Najgorszych warunków pogodowych mogą spodziewać się mieszkańcy województw: wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego, gdzie pojawią się gwałtowne burze. W ostatnim regionie mogą wystąpić również opady gradu. Dla wszystkich wymienionych województw Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W niedzielę, w późnych godzinach popołudniowych i w nocy wystąpią burze z opadami deszczu sięgającymi 10 l/mkw. Wiatr powieje w porywach z prędkością do 70 kilometrów na godzinę. Niebezpiecznie będzie także w poniedziałek. W województwie podkarpackim mogą pojawić się burze z opadami deszczu w ilości 20 l/mkw. Wiatr będzie wiał z tą samą prędkością co poprzedniego dnia. Nieco gorzej będzie na terenach województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i łódzkiego, gdzie lokalnie można będzie zaobserwować opady gradu. W tych miejscach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 20-40 l/mkw. oraz wiatr osiągający w porywach do 65-80 km/h. Ostrzeżeń mogą spodziewać się również mieszkańcy województw dolnośląskiego i opolskiego.

Dzisiaj grzeje: 1.Właśnie się dowiedzieliśmy. Już pewne: zapadła decyzja ws. przywracania obostrzeń

2. Rzecznik ministra zdrowia komentuje dzisiejszy raport. Nie ma dobrych informacji na weekend

3. Kobieta otworzyła drzwi nieznajomemu, który chciał wręczyć jej kwiaty. Chwilę później zaczął się prawdziwy horror

Obecnie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej mówi wyłącznie o zagrożeniach pierwszego stopnia. Oznacza to, że mogą wystąpić warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Można spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwością ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, a także śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Już wiadomo, jak będzie wyglądał nowy rok szkolny. Uczniowie, przygotujcie się
  2. Justyna Żyła skomentowała związek Piotra z gwiazdą telewizji. Nie może znieść szczęścia byłego meża
  3. Emeryci dostaną nawet po 33 tys. złotych? Wszystko gotowe, projekt w Senacie
  4. Niepokojąca informacja dla seniorów. Są zagrożeni, mogą stracić wiele
  5. Zapadła decyzja ws. powrotu dzieci do szkół. Pada konkretny termin
  6. 90% gospodyń psuje mizerię przez 1 błąd. Wystarczy dodać sekretny składnik naszych babek, smak rozpieszcza podniebienie
  7. Klienci aż czterech banków muszą zabezpieczyć gotówkę. W weekend mogą nie dostać się do kont
  8. Najpierw Lara Gessler, teraz jej partner. Pokazał zdjęcie zupełnie bez żadnych ubrań, tak świętują przeprowadzkę
  9. Barbara Kurdej-Szatan podjęła trudną decyzję. Chodzi o jej nienarodzone dziecko, nie miała wyboru

Źródło: TVN Meteo

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News