Alarmy pogodowe dla 7 województw. Zachowajcie ostrożność, niebezpieczne wyładowania uderzą w kraj

Alarmy pogodowe dla 7 województw. Zachowajcie ostrożność, niebezpieczne wyładowania uderzą w kraj Źródło: pikio.pl

TVN alarmuje, w Polskę uderzy fala burz, które mogą nieść poważne zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców. Ostrzeżenia potwierdziło IMGW, które prosi o niebagatelizowanie komunikatów.

TVN podał informacje o fali burz, którym będzie towarzyszyć ulewny deszcz oraz opady gradu. Przebywanie na zewnątrz może zagrażać naszemu zdrowiu i życiu. Alarmem objęto aż 301 powiatów. 

TVN podał informacje IMGW o zbliżających się burzach

Po godzinie 16:00 synoptyk TVN Meteo, Wojciech Raszyński poinformował, że w Polsce czekają nas burze o różnym stopniu natężenia. W krytycznych miejscach poziom opadów może sięgnąć do 10 litrów na metr kwadratowy, a wiatr w porywach osiągać prędkość do 70 km/h.

Prognozy stacji potwierdziło IMGW. Okazuje się, że aż trzynaście województw jest zagrożonych natarciem burzowym, z czego w pięciu przewidywany jest grad. TVN podał, że na ten moment burza przetacza się przez siedem regionów, według synoptyków później przeniesie się w inne, zagrożone rejony. W tym momencie burze są w województwie: mazowieckim, lubelskim, wielkopolskim, dolnośląskim i śląskim, małopolskim oraz świętokrzyskim. To jednak niejedyne regiony zagrożone burzami.

IMGW ostrzega o silnych burzach, oraz padach gradu. Są nawet zagrożenia drugiego stopnia

Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, burze z gradem mogą wystąpić na terenie całego województwa lubuskiego, części dolnośląskiego, opolskiego, mazowieckiego oraz na znacznej części obszarów lubelskiego i podlaskiego. Ponadto ich część objęta jest alarmem drugiego stopnia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Alert o zagrożeniu burzowym drugiego stopnia obejmuje kilka powiatów w województwie lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, oraz znacznej części łódzkiego. Całkowicie alarmem objęte są natomiast: Śląsk, Ziemia Świętokrzyska, Małopolska, Podkarpacie, oraz połowa Lubelszczyzny.

Wydano także ostrzeżenia burzowe pierwszego stopnia. Dotyczą one znacznej części Ziemi Lubuskiej, Wielkopolski, Dolnego Śląska, ziemi Opolskiej, Mazowsza, Podlasia oraz Warmii i Mazur. Zagrożenie pierwszego stopnia dotyczy także połowy województwa łódzkiego i lubelskiego.

  1. Nie żyje słynna sportsmenka. Zmarła po długiej chorobie, na którą umierają miliony Polek. Osierociła 9-letnią córkę
  2. Ujawniono prawdę dotyczącą małżeństwa Aleksandry Kwaśniewskiej! Tego NIKT się nie spodziewał. Szok
  3. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie wyśle jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu
  4. Oburzony juror "Mam talent" przerwał występ 11-latce. Wszystkim aż odebrało mowę
  5. Kobieta kupiła pierścionek na targu. Później odkryła jego sekret, który na zawsze zmienił jej życie
  6. Alarm w TVN dla połowy Polski. Zachowajcie ostrożność, niebezpieczne wyładowania uderzą w kraj
      

Źródło: TVN

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu