Sytuacja wygląda tragicznie. TVN przekazał ostrzeżenia dla połowy kraju, od apogeum dzielą nas godziny

Sytuacja wygląda tragicznie. TVN przekazał ostrzeżenia dla połowy kraju, od apogeum dzielą nas godziny Źródło: .

TVN przekazał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla połowy kraju. IMGW prognozuje, że sytuacja w najbliższych godzinach będzie zmierzać do tragicznej, jednak najgorsze dopiero nas czeka. Meteorolodzy wymienili 7 województw, których dotyczy niebezpieczeństwo.

TVN otrzymał od synoptyków pracujących dla IMGW fatalne wiadomości, które przekazane zostały dalej. Wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia, które są tylko wprowadzeniem do gwałtownego pogorszenia pogody. Niedostosowanie się do wydanych alertów może skończyć się tragicznie.

Meteorolodzy ostrzegają przez pogodowym apogeum. Będzie czuć pierwsze oznaki zimy

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ważne ostrzeżenia. Dziś i jutro będą one dotyczyć południowej Polski, a w poniedziałek sytuacja znacznie się pogorszy. Pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie - raz jest ciepło, raz przeraźliwie zimno, jednak meteorolodzy nie mają już złudzeń. Poniedziałek 2 grudnia będzie dniem zmieniającym wszystko.

Specjaliści z IMGW wydali ostrzeżenia dotyczące południowych powiatów trzech województw - śląskiego, podkarpackiego i małopolskiego. Oblodzenia, które będą tworzyć się na chodnikach i ulicach, będą zagrażać nawet ludzkiemu życiu - warto uzbroić się w buty z antypoślizgową podeszwą, a na drogach zachować szczególną ostrożność. Gorzej będzie tylko w poniedziałek.

TVN: zagrożone 7 województw. Bezpieczeństwo jest najważniejsze

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVN przekazał ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Cała północna Polska musi mieć się w pogotowiu - sytuacja nie będzie zbyt komfortowa i bezpieczna. Wiele osób, głównie kierowców, bagatelizuje pierwsze "szklanki" na drogach i nie zachowuje należytej ostrożności. IMGW postanowiło przypomnieć, że to w tych okresach występuje najwięcej stłuczek i wypadków.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda. Miał zaledwie 31, okoliczności jego śmierci budzą przerażenie 
2. Watykan trzymał to w ogromnej tajemnicy przed światem. Papież Franciszek przeszedł operację

Na poniedziałek 2 grudnia prognozowane jest w wyżej wymienionych województwach obniżenie temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza. Spowoduje to występowanie oblodzeń i "szklanek" na drogach. W kujawsko-pomorskim, podlaskim, lubelskim i mazowieckim temperatura przy gruncie może mieć nawet -5 stopni, mimo że odczuwalna temperatura może być nieco wyższa. To jeden z najbardziej zdradliwych okresów w pogodzie jesienno-zimowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Błyskawiczne w wykonaniu ciasto z twarogiem. Każdy kawałek rozpływa się w ustach
  2. Przenigdy nie wyrzucaj fusów po kawie. Nawet nie masz pojęcia, jak bardzo są cenne
  3. W nocy spojrzał na podgląd z kamery w pokoju syna. Na chwilę zamarł z przerażenia, ale natychmiast tam pobiegł
  4. Kobieta w 9 miesiącu ciąży nie chciała przestać tańczyć. Zrobiła krok w lewo i nagle wszystkim odebrało mowę
  5. Nawet kret nie pomaga na zatkany zlew? Mamy sprawdzone rozwiązanie
  6. Nawet 2 tys. zł wydasz na mandat. Karę powiążą z twoją pensją


Źródło: TVN24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News