TVN dziennikarz film dziecko
Instagram w.bojanowski
Joanna Szwalikowska - 30 Października 2020

Odbiera mowę. Dziennikarz TVN nagrał film nad grobem swojego dziecka

Dziennikarz TVN będąc nad grobem swojego dziecka zdecydował się podzielić w sieci swoją wstrząsającą historią. Jego słowa odbierają mowę.

Dziennikarz TVN, Wojciech Bojanowski, zdecydował się na bardzo odważne, a jednocześnie wstrząsające wyznanie. Odwiedził grób swojego dziecka i opowiedział o tragedii, która spotkała jego oraz jego rodzinę. Jego słowa są poruszające.

Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówKrzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówCzytaj dalej

Dziennikarz TVN odwiedził grób syna i podzielił się wstrząsającą historią o tragedii, która spotkała jego rodzinę

W całym kraju od ponad tygodnia trwają protesty w związku z zaostrzeniem ustawy aborcyjnej. Trybunał Konstytucyjny 22 października wydał wyrok, który wywołał ogromny sprzeciw dużej części społeczeństwa. Ludzie masowo wychodzą na ulice zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach.

Decyzją Trybunału Konstytucyjnego aborcja jest nielegalna, jeśli u płodu zostanie stwierdzona ciężka wada, która może uniemożliwić mu przeżycie. Donoszenie ciąży, każdego dnia zamartwiając się o to, czy dziecko przeżyje, wymaga niewyobrażalnego heroizmu od kobiet. Nie każdy jest w stanie poradzić sobie z czymś tak trudnym.

Duża część społeczeństwa nie zgadza się z krzywdzącą ustawą, wobec czego na ulicach od ponad tygodnia odbywają liczne demonstracje. W protesty włączyło się również mnóstwo znanych osób, które pojawiają się na protestach lub umieszczają w sieci informacje na dotyczące problemu, z jakim przyszło nam się zmierzyć, a także informują, w jaki sposób możemy wesprzeć organizacje zajmujące się prawami kobiet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Niektóre ze znanych osób zdecydowało się również na podzielenie się w sieci swoimi bardzo osobistymi, a przede wszystkim niewyobrażalnie trudnymi historiami. Jedną z takich osób jest również dziennikarz TVN - Wojciech Bojanowski.

Dziennikarz pojawił się nad grobem swojego zmarłego syna. Z tego miejsca opowiedział o tym, jak wyglądał przebieg ciąży u jego żony oraz wstrząsającej diagnozie, jaką oboje usłyszeli. Jak się okazało w czwartym miesiącu ciąży, ich dziecko było chore na zespół Edwardsa. Niestety, szanse na to, że dziecko urodzi się zdrowe lub żywe, były nikłe.

- Bardzo małe szanse, żeby urodzić się żywym i zdrowym. Ale podjęliśmy decyzję, że spróbujemy. Że może zdarzy się jakiś cud. Może Bóg pomoże. Tak chcieliśmy - mówił dziennikarz.

Wojciech Bojanowski odniósł się w swoim filmie do wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Razem z żoną zdecydowali co prawda, że będą walczyć o życie swojego dziecka, mimo to uważa, że wciąż decyzja ta powinna leżeć po stronie rodziców, zamiast być odgórnie narzucana.

- Stwierdziliśmy, że może uda się go wyleczyć. Byliśmy gotowi na to, by w domu urządzić szpital. By zmierzyć się z tym wszystkim, co się dzieje. Po kilkunastu dniach okazało się, że jego serduszko przestało bić. Pamiętam, jak się wtedy czuliśmy. Wiem, co to znaczy dla rodziców. Myślę, że dowolność, możliwość podjęcia decyzji to coś, co w tej szalenie trudnej sytuacji być może mogłoby się rodzicom po prostu należeć - przyznał dziennikarz.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne informacje dla wielu Polaków. Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono ogromne ograniczenia

2. Sprzed chwili: Doszło do ataków, sytuacja wymyka się spod kontroli. Jest coraz niebezpieczniej

3. Wszystko zacznie się już dzisiaj o 17. Ogromne utrudnienia, cała Polska wstrzymuje oddech

Bojanowski zdecydował się podzielić w sieci wstrząsającym i osobistym wyznaniem. Zwrócił uwagę na to, że rodzice powinni mieć możliwość decydowania o tym, czy zdecydować się na aborcję w tak trudnym przypadku, czy też nie. Jest to niewyobrażalnie trudne doświadczenie i nie każdy człowiek jest w stanie poradzić sobie z nieustannym strachem o to, czy nasze dziecko przeżyje.

Pod filmem dziennikarza pojawiło się mnóstwo komentarzy poruszonych internautów, którzy dziękowali mu za to, że podzielił się swoją historią oraz zabrał głos w tak ważnej dla społeczeństwa sprawie. Całość nagrania możecie obejrzeć TUTAJ.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chcą uśpić 14-letniego lwa. Powód bardzo przykry, łzy ciekną z oczu
  2. Robert Lewandowski poza kadrą Bayernu Monachium. Kibicom opadły szczęki, znamy powód decyzji
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Fizyk jądrowy ostro o przeciwnikach elektrowni atomowych: "Strach jako argument"
  7. Najpiękniejsza Polka wyjawiła nieziemski przepis na rosół. Udka kurczaka zastąpiła znacznie lepszym zamiennikiem
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News