TVN ostrzega Polaków
Pikio.pl
Monika Majko - 30 Października 2020

TVN pilnie ostrzega Polaków. Zacznie się już dzisiaj, ogromne niebezpieczeństwo i zagrożenie aż do soboty

TVN przekazał pilne ostrzeżenie dla mieszkańców kraju, zacznie się już od dzisiaj i potrwa do soboty. Wielu Polaków powinno zachować szczególną ostrożność, może być bardzo niebezpiecznie.

TVN poinformował o pilnym ostrzeżeniu dla wielu Polaków, zacznie się już dzisiaj. Trzeba zachować wyjątkową ostrożność, w niektórych rejonach kraju może być naprawdę niebezpiecznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia.

TVN ostrzega Polaków, może być bardzo niebezpiecznie

Choć jesienna pogoda w tym roku jest wyjątkowo łaskawa, synoptycy coraz częściej ostrzegają Polaków przed groźnymi zmianami atmosferycznymi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał niedawno ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu, a także gęstymi mgłami, które mogą pojawić się w niektórych rejonach kraju.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu w województwie dolnośląskim, wydano alerty pierwszego stopnia dla powiatów: lubańskiego, lwóweckiego, jeleniogórskiego oraz Jeleniej Góry. Mieszkańcy tych terenów powinni szczególnie uważać w najbliższych godzinach.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

Według specjalistów, na tych terenach prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym, których wysokość może wynieść od 25 do 35 litrów wody na metr kwadratowy. Wydane przez IMGW alerty będą ważne do godziny 6:00 w sobotę.

TVN przekazał również informację o prognozie zagrożeń, która zgodnie z definicją IMGW przewiduje orientacyjną prognozę pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Według obecnej prognozy zagrożeń, w piątek na terenie kraju mogą pojawić się też gęste mgły. Alerty pogodowe mogą dotyczyć województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Specjaliści przewidują, że widzialność w tych rejonach będzie ograniczona do 100 metrów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

TVN przekazał informację o alertach wydanych przez IMGW

W sobotę natomiast gęstych mgieł mogą spodziewać się mieszkańcy województw: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, mazowieckim, łódzkim, opolskim i dolnośląskim. W tych rejonach widzialność może być ograniczona do 100-200 m. To szczególnie ważne informacje dla tych osób, które planują weekendowe wyjazdy. Kierowcy powinni w tym czasie zachować na drogach szczególną ostrożność.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Cmentarze 1 listopada jednak zostaną zamknięte? RMF ustalił najnowsze informacje

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

Ostrzeżenie pierwszego stopnia zostaje wydane, gdy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, mogących powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne, należy spodziewać się utrudnień, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, a także zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. W przypadku przebywania na terenie objętym alertem, IMGW zaleca szczególną ostrożność, a także śledzenie bieżących komunikatów pogodowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rowerzystka w ostatniej chwili zobaczyła kocięta na drodze. Ratownicy z Tarnowa łapali je kilka godzin
  2. Tomasz Smokowski ostro o Jarosławie Kaczyńskim. Mocne słowa przed tysiącami Polaków, "że Ci nie wstyd" (FOTO)
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Bardzo niebezpieczne oszustwo. Cyberprzestępcy podszywają się pod WHO
  7. Klasa sama w sobie, ozdoba stołu i przyczyna szczerych zachwytów. Nie ma nic lepszego niż domowe ciasto rafaello

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News