Wkrótce uderzy potężny huragan Dorian!

Wkrótce uderzy potężny huragan Dorian! Źródło: unsplash/Siednji_Leon/

Informacje przekazywane przez TVN to jedynie namiastka tego, co rzeczywiście dzieje się za oceanem. Huragan Dorian nadciąga, a zniszczenia, jakie będzie za sobą siać, mogą być naprawdę potworne.

TVN informuje o obecnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Dla Amerykanów pojawiło się poważne ostrzeżenie o huraganie, który uderzy już niebawem. Okazuje się, że nagłe pogorszenie warunków pogodowych, zupełnie zmieniło plany prezydenta. Najwyraźniej sytuacja jest o wiele bardziej poważna niż wszystkim mogłoby się wydawać. 

Huragan Dorian niebawem uderzy. TVN podaje szczegółowe informacje 

Za pośrednictwem portalu tvn24 możemy poznać nieco więcej szczegółów z wydarzeń z zachodu. Lokalne media regularnie aktualizują prognozę pogody, a każde z kolejnych przekazywanych informacji, ukazując coraz czarniejszy scenariusz. Jak możemy się dowiedzieć, huragan Dorian przesuwa się w zatrważającym tempie i nieustannie przybiera na sile. Prędkość wiatru wynosi obecnie 165 km/h, jednak synoptycy zapowiadają, że choć teraz żywioł ma kategorię drugą, w chwili największego uderzenia może otrzymać kategorię trzecią, a wiatr dojdzie do prędkości 210 km/h. 

Najbardziej zagrożone są: Floryda, Georgia i Karolina Południowa, jednak nie wykluczone, że huragan dotrze również na Kosmiczne Wybrzeże, czyli miejsce gdzie znajdują się między innymi obiekty NASA. Miejscowy gubernator ostrzega, by mieszkańcy nie czekali do ostatniej chwili i dokładnie się ubezpieczyli. Chodzi nie tylko o zabezpieczenie budynków, ale również o zrobienie zapasów przede wszystkim wody, długoterminowej żywności, paliwa i świec lub latarek, gdyby został odcięty dostęp do prądu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Prezydent zmienia plany 

Jak się okazuje, niespodziewany huragan, który może okazać się najsilniejszym ostatnich czasów, zmienił plany Donalda Trumpa. Prezydent USA miał niebawem pojawić się w Polsce, jednak niebezpieczeństwo, jakie spoczywa na barkach jego rodaków, nie pozwoliło mu na opuszczenie kraju. Osobiście o wszystkim poinformował, odnosząc się do żywiołu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas pogrzebu Woźniaka-Staraka leżał mały przedmiot. Powodował ogromne wzruszenie

2. Zaskakująca decyzja syna Beaty Szydło, poprosił o bezterminowy urlop

- Wygląda na to, że może być bardzo, bardzo duży. (...) Rozmawiałem właśnie z prezydentem Dudą i przekazałem mu najgorętsze życzenia i życzenia od Amerykanów. Naszym najważniejszym priorytetem jest bezpieczeństwo w obliczu huraganu i przełożę wyjazd do Polski na najbliższą przyszłość - mówił. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pogrzeb Woźniaka-Staraka odbędzie się w NIEDOZWOLONYM miejscu. Sensacyjne doniesienia, bogata rodzina dostała specjalne pozwolenie 
  2. Anna Kalczyńska widziała się z Piotrem Woźniakiem-Starakiem tuż przed tragedią. Zrobił wtedy coś, co gwiazda TVN zapamięta do końca życia
  3. Myślał, że pies nie żyje i zakopał zwierzę. Nagle spod ziemi zaczęły dochodzić dziwne dźwięki
  4. Niesamowite kazanie księdza na mszy podczas pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. Łzy same płyną do oczu
  5. Nastolatek pojechał do lasu na rowerze. Po kilku godzinach rodzice odebrali telefon, który zmroził im krew w żyłach

Źródło: tvn24 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu