Potężna eksplozja w Warszawie! 2 osoby nie żyją, 3 ranne

Potężna eksplozja w Warszawie! 2 osoby nie żyją, 3 ranne Źródło: .

TVN przekazał porażającą informację o wybuchu na warszawskim osiedlu. Efekty są straszne - według RMF FM zginęły 2 osoby, kolejne 3 zostały ranne. Na miejscu pracują służby.

TVN Warszawa właśnie przekazał wiadomość o tragicznym zdarzeniu. Do zdarzenia doszło na warszawskim Bemowie, a konkretnie na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Blatona. Eksplozja okazała się tragiczna w skutkach: nie żyją dwie osoby. Trzy inne są poszkodowane. Na miejscu pojawiły się służby, w tym pięć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe.

TVN opisuje wybuch w Warszawie

Według najwcześniejszych ustaleń do wybuchu doszło z powodu samochodu przewożącego butle z gazem. Ofiary śmiertelne to kierowca auta i przypadkowy przechodzeń, który znalazł się w pobliżu. Z 3 rannych osób 2 są w stanie ciężkim. Obecnie trwa ewakuacja pobliskiego budynku, w którym ciągle przebywają ludzie. 

Służby są niemal całkowicie pewne, że wybuch został spowodowany przez auto z butlami gazowymi. Specjaliści będą dokładnie ustalać, co było bezpośrednią przyczyną zapłonu. Mógł to być niedopałek papierosa palonego w pojeździe lub nieszczelność butli. Wszystko wykaże śledztwo.

- W wyniku eksplozji samochód dostawczy uległ całkowitemu zniszczeniu. Jej siła była na tyle duża, że szczątki pojazdu porozrzucane są w promieniu 75 metrów - powiedział Grzegorz Trzeciak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w rozmowie z TVN Warszawa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trwają prace, które mają przywrócić bezpieczeństwo w okolicy

Na chwilę obecną ruch w całej okolicy skrzyżowania został wstrzymany. Sytuacja nadal jest bardzo niebezpieczna, bowiem przy wypalonym wraku auta wciąż leżą butle z gazem. W każdej chwili mogą wybuchnąć, dlatego strażacy muszą zachować szczególną ostrożność. Stworzyli bezosobowe stanowisko gaśnicze (działko wodno-piankowe), które ma samodzielnie ugasić szczątki samochodu.

Najważniejsze jest schłodzenie butli, które jeszcze nie wybuchły. Takie działanie jest kluczowe, aby nie doszło do kolejnych eksplozji. Strażacy zakładają, że cała akcja potrwa jeszcze kilka godzin.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiana prezenterka telewizyjna. Kochały ją miliony, miała tylko 39 lat
 
2. Polacy upokorzeni w samolocie! OPRYSKANO ICH OHYDNĄ SUBSTANCJĄ!

- Obecnie prowadzimy na miejscu działania polegające na schłodzeniu butli z gazem. Ulica została zamknięta. Wyznaczyliśmy strefę bezpieczeństwa. W butlach był prawdopodobnie acetylen, wnioskujemy to na podstawie skali zniszczeń auta - powiedział Grzegorz Trzeciak.

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Chłopak znanej aktorki popełnił samobójstwo, gdy z nim zerwała. Była wtedy u progu swojej kariery. Bardzo to przeżyła
  2. Na jaw wyszła tajemnica Piotra Woźniaka-Staraka. Tylko garść Polaków o tym wiedziała. Zbieramy szczęki z podłogi
  3. Gdy widziała, że mąż i syn sięgają po alkohol, drżała ze strachu i zaczynała płakać. Jej koszmar trwał przez lata
  4. Wzruszające chwile w DDTVN. W ostatnich minutach programu oddano hołd Piotrowi Woźniak-Starakowi
  5. Wkrótce uderzy potężny huragan Dorian!

źródło: tvn

Następny artykuł