TVN ostrzega
Pikio.pl
Monika Majko - 29 Listopada 2020

TVN ostrzega Polaków, niebezpieczeństwo w prawie całym kraju. Lepiej nie wychodzić z domów

TVN poinformował o dużym niebezpieczeństwie. Niemal wszyscy mieszkańcy kraju powinni zachować szczególną ostrożność w ciągu najbliższych godzin. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

TVN przekazał informację o alertach pogodowych, które niemal dla całej Polski wydali synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Specjaliści ostrzegają przed oblodzeniami. Już za kilka godzin na krajowych drogach może być bardzo niebezpiecznie.

TVN przekazał ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami, zagrożone są niemal wszystkie województwa w kraju. Alerty obowiązują od godzin wieczornych w niedzielę 29 listopada do poniedziałkowego poranka 30 listopada br.

Alerty obowiązują w województwie pomorskim i wielkopolskim gdzie ważne będą od godziny 19 w niedzielę do godz. 9 w poniedziałek; opolskim, gdzie obowiązywać będą od godz. 19 w niedzielę do godz. 8 w poniedziałek; kujawsko-pomorskim i łódzkim, od godz. 17 w niedzielę do godz. 9 w poniedziałek oraz warmińsko-mazurskim i mazowieckim gdzie ważne będą od godz. 15 w niedzielę do godz. 9 w poniedziałek, a także dolnośląskim, (w powiatach: lwóweckim, jeleniogórskim, Jelenia Góra, kamiennogórskim, wałbrzyskim, Wałbrzych, kłodzkim, dzierżoniowskim, ząbkowickim, oławskim, strzelińskim, oleśnickim, milickim), gdzie obowiązywać będą od godz. 20 w niedzielę do godz. 8 w poniedziałek.

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich, którzy nie mieszkają samiWażny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich, którzy nie mieszkają samiCzytaj dalej

Dodatkowo ostrzeżenia obowiązują już w województwie podlaskim i lubelskim, gdzie ważne będą do godz. 9 w poniedziałek oraz świętokrzyskim, śląskim, (we wszystkich powiatach poza: żywieckim, cieszyńskim, Bielsko-Biała i bielskim), małopolskim, (we wszystkich powiatach poza: tatrzańskim, nowotarskim, suskim), podkarpackim, (we wszystkich powiatach poza: bieszczadzkim, leskim i sanockim), gdzie ważne będą do godz. 10.30 w poniedziałek.

Na tych terenach synoptycy prognozują, że temperatura minimalna wyniesie od -5 stopni Celsjusza do -1 st. C, a temperatura minimalna gruntu około -6 st. C do -3 st. C. Przewiduje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

IMGW ostrzega Polaków przed oblodzeniem na drogach

Specjaliści zalecają zachowanie wyjątkowej ostrożności oraz w razie możliwości przełożenie planów podróżnych i pozostanie tej nocy w domach. Apelują również do kierowców o brak brawury i bezwzględne dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Synoptycy wydali również ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Dotyczą one województwa dolnośląskiego, i obejmują tereny w powiatach lwóweckim, jeleniogórskim, Jelenia Góra i kamiennogórskim.

W tych rejonach prognozowane są opady śniegu o natężeniu, które może miejscami powodować przyrost pokrywy śnieżnej do 12 centymetrów. Dotyczy to zwłaszcza terenów powyżej 500 metrów nad poziomem morza.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydawane są, kiedy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, mogących powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia, a prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne.

Podczas przebywania na terenie objętym alertem, należy spodziewać się utrudnień, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym oraz zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. W takiej sytuacji warto zachować ostrożność i śledzić bieżące komunikaty pogodowe.

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News