TVN właśnie przekazał pilny alarm dla wszystkich Polaków. Duże niebezpieczeństwo

TVN właśnie przekazał pilny alarm dla wszystkich Polaków. Duże niebezpieczeństwo Źródło: Pikio.pl

TVN przekazał bardzo ważne ostrzeżenie skierowane do wszystkich Polaków. W ciągu najbliższych dni grozi nam bardzo poważne niebezpieczeństwo. Sytuacja będzie naprawdę poważna. Tylko bezwzględne przestrzeganie narzuconych zasad może uchronić nas przed groźnym wypadkiem, a nawet śmiercią. Lepiej zapoznać się z informacjami udostępnionymi przez stację.

TVN poinformował, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował alarm pierwszego stopnia przez burzami, którym lokalnie będą towarzyszyły opady gradu. Warunki pogodowe mogą dziś szczególnie niebezpieczne. Warto przygotować się do nich już teraz. Mieszkańcy siedmiu województw będą musieli zrezygnować ze swoich planów.

TVN przekazał apel skierowany do wszystkich Polaków

Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują dla województw: podlaskiego, mazowieckiego (do godz. 13:00 w środę), lubelskiego (do godz. 20:00 w środę), świętokrzyskiego, podkarpackiego (do godz. 19:00 w środę), śląskiego oraz małopolskiego. Oznacza to, że na tych terenach można spodziewać się wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Synoptycy zalecają śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. W tych rejonach spadnie nawet 14 mm deszczu, a wiatr zawieje w porywach do 90 km/h

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVN przekazał także bardzo ważny apel skierowany do wszystkich Polaków. Dziennikarze przypomnieli, że eksperci z Ministerstwa Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej przygotowali zbiór zasad, który może pomóc w uniknięciu niebezpieczeństwa w czasie burzy. Warto się z nimi zapoznać i zadbać o wprowadzenie ich w życie. Są banalnie proste, a mogą okazać się zbawienne. Gdy widzisz, że zbliża się burza, koniecznie znajdź bezpieczne schronienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście wejście do najbliższego budynku. Unikaj przebywania na otwartej przestrzeni. Pod żadnym pozorem nie chowaj się też pod drzewami, słupami energetycznymi i niestabilnymi konstrukcjami. Takie zachowanie grozi niebezpiecznym wypadkiem.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalna wiadomość z samego rana, właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Łukasz Korzyniewski

2. Tysiące fanów czekało na wieści. Rodzina przekazała właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze

3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Szczególnie niebezpiecznie może być dziś w 3 województwach

Jeśli w pobliżu nie ma żadnego schronienia, znajdź obniżenie terenu i kucnij ze złączonymi, przyciągniętymi do siebie nogami. Koniecznie oddal się od zbiorników wodnych i unikaj dotykania przedmiotów zrobionych z metalu lub innych materiałów, które przewodzą energię elektryczną. Dobrym pomysłem będzie także schronienie się w samochodzie zaparkowanym z dala od miejsc zadrzewionych. Najlepiej zjechać na pobocze i włączyć światła awaryjne. Należy unikać dotykania metalowych części karoserii. Sezon letni sprzyja występowaniu wyładowań elektrycznych. Znajomość zasad przekazanych przez TVN może  uchronić przez wypadkiem, a nawet utratą życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Adam: ”Kobiety po 30 roku życia nie interesują facetów. Wolimy mieć młode i atrakcyjne, bez żadnych zmarszczek”
  2. Skandaliczne informacje. Legenda sportu zawieszona na długie lata, dopuścił się zatrważającego czynu
  3. Wstrząsająca wiadomość nagle obiegła media. Nie żyje uwielbiany gwiazdor
  4. Rząd właśnie przedłużył uciążliwy zakaz, wiadomo ile jeszcze potrwa. Bardzo złe informacje dla wielu Polaków
  5. Porażające sceny na pogrzebie Mariana Tomaszewskiego. Nikt nie mógł się spodziewać
  6. Ogromna wpadka księcia Williama. Nikt nie wiedział, prawda wyszła na jaw dopiero po latach
  7. Zmiany dotyczące emerytur jeszcze nie są pewne. Jednak rząd zaciska pasa, seniorzy też będą musieli?
  8. Przepis na ogórki kiszone Magdy Gessler bije na głowę inne. Restauratorka ma 1 wskazówkę
  9. RMF: Łukasz Szumowski chce odejść z Ministerstwa. Premier miał przekazać mu ważną wiadomość

Źródło: Interia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News