Będzie niebezpiecznie. Groźne burze i zagrożenie trąbami powietrznymi nad Polską

Będzie niebezpiecznie. Groźne burze i zagrożenie trąbami powietrznymi nad Polską Źródło: Ventusky.com

Synoptycy TVN Meteo po raz kolejny nie mają do przekazania dobrych wieści. Kolejne dni upłyną pod znakiem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych, takich jak burze, a nawet trąby powietrzne. Wszyscy Polacy powinni na siebie bardzo uważać w nadchodzących dniach.

TVN Meteo udostępnił bardzo niepokojące prognozy pogody. Już niedługo nad Polską będzie można zaobserwować wyjątkowo gwałtowne załamania pogody. Synoptycy przewidują nie tylko ulewny deszcz, ale przede wszystkim potężne burze, a w niektórych regionach nawet tornada. Każdy, kto zaplanował urlop na ten czas, powinien zapoznać się z tym, co może go spotkać w trakcie odpoczynku.

Synoptycy TVN Meteo ostrzegają: pogoda będzie niebezpieczna

Czerwiec zaskoczył wyjątkowo wysokimi temperaturami, lipiec z kolei okazał się wyjątkowo zimny. Od kilku dni znów jest upalnie, jednak ten stan nie utrzyma się długo. Według zapowiedzi specjalistów z TVN Meteo już od wtorku Polaków czeka zdecydowane ochłodzenie, zostaną za to burze i ulewy.

Stanie się tak, bowiem ciepłe masy zwrotnikowego powietrza z południa będą wypierane przez chłodne masy powietrza polarnego, które powoli nadciąga nad Polskę z północy. To właśnie spotkanie się tych dwóch, skrajnie różnych frontów sprawi, że dojdzie do wyjątkowo gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Bardzo prawdopodobne, że pojawią się nawet trąby powietrzne, charakterystyczne dla styku różnych mas powietrza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polacy muszą zachować szczególną ostrożność w nadchodzących dniach

Jak podaje TVN Meteo, najbardziej niebezpiecznie będzie właśnie we wtorek i środę - wtedy wystąpi najwięcej opadów i burz, a ryzyko wystąpienia tornad będzie największe. Na północy kraju przewidywane są opady do 10 litrów na metr kwadratowy, reszta kraju może się spodziewać maksymalnie 40 litrów na metr kwadratowy. W czasie burz bardzo niebezpieczny będzie porywisty wiatr, który może osiągnąć prędkość od 80 do nawet 100 kilometrów na godzinę.

W tych dniach najrozsądniej będzie zostać w domu. Nawet słoneczny poranek nie gwarantuje, że za chwilę nad daną lokacją nie rozpęta się burza. Ostrzeżenie synoptyków dotyczy całej Polski i zaleca się, aby nie oceniać zbyt pochopnie warunków atmosferycznych. Lepiej zrezygnować z wszelkich aktywności na zewnątrz, warto też pomyśleć o zabezpieczeniu wszystkich przedmiotów, jakie mogą zostać zniszczone bądź porwane przez silny wiatr.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Nie żyje legendarna aktorka. Była uwielbiana przez miliony. Fani są zdruzgotani 
  2. Pan młody stanął przed ołtarzem ze swoją narzeczoną. Nagle odwrócił się i wyznał miłość innej kobiecie na oczach wszystkich gości
  3. Pijesz kawę? Ta informacja zwali cię z nóg
  4. Tak chytrej panny młodej świat nie widział. Gdy poznacie kulisy ślubu, odbierze wam mowę
  5. Nieoficjalne: pijany Kamil D. wiózł tajemniczą kobietę. Na jaw wychodzą zdumiewające informacje
  6. Tak wygląda grób ojca Dawidka tydzień po pogrzebie. Posępny widok

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu