TVN wydał pilne oświadczenie. Sytuacja nie skończy się dobrze?

TVN wydał pilne oświadczenie. Sytuacja nie skończy się dobrze? Źródło: .

TVN opublikował na swej stronie internetowej pilne oświadczenie. Przedstawiciele stacji odnieśli się do krytyki, jaka spadła na nich po emisji jednego z materiałów programu śniadaniowego. Komunikat sugeruje, że sprawa może nie skończyć się dobrze dla jego twórców.

TVN znalazł się w ogniu poważnej krytyki po pokazaniu widzom jednego z materiałów, który stanowił część programu "Dzień Dobry TVN". Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik skomentowali na antenie urodę koreańskiego wokalisty Jeona Jungkooka, który został ogłoszony najprzystojniejszym mężczyzną świata w rankingu TC Candler. Zdaniem licznych komentujących ich docinki były zdecydowanie nie na miejscu.

TVN krytykowane za materiał o najpiękniejszym mężczyźnie świata

- Więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym, niespecjalnie bardzo męska, prawda? - pytała Kalczyńska.

- Chłopięca zdecydowanie, niemal dziecięca. Mały książę. Grzywka na pewno nie robi go najprzystojniejszym człowiekiem - wtórował jej Sołtysik.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Widzowie mogli także zobaczyć materiał, w którym dziennikarz programu pytał przechodniów o ich opinię na temat urody Jungkooka. Warto zaznaczyć, że pomylił przy tym członków zespołu BTS, pokazując rozmówcom zdjęcie innego wokalisty. W programie wyemitowano twierdzenia osób, które powiedziały między innymi, iż mężczyzna z fotografii jest "zniewieściały". Inni dodawali, że ich "krowa też ma kolczyk".

- Facet to musi być facet, a kobieta - kobieta. A tutaj nie wiadomo, jak to jest - rzucił ktoś inny.

Pilne oświadczenie stacji

Na twórców materiału oraz prowadzących odcinek programu szybko posypała się stanowcza krytyka. Wymienionych przedstawicieli stacji oskarżano między innymi o rasizm, ksenofobię oraz utrwalanie i pochwalanie stereotypów związanych z płcią. Na aferę szybko zdecydowali się więc zareagować reprezentanci TVN. Ich oświadczenie sugeruje, że osoby odpowiedzialne za poprowadzenie programu w podobny sposób najpewniej spotkają się z poważnymi konsekwencjami.

Dzisiaj grzeje: 1. Przez nowotwór stracił dziecko. Odebrało mu mowę, kiedy zdjął lustro w pokoju zmarłej córeczki
2. Nie udało się, choroba jednak postawiła na swoim i odebrała życie. Media przekazały smutne informacje o śmierci polskiego muzyka

- TVN i Discovery przepraszają Pana Jeona Jung-kooka, Pana Junga Ho-seoka, pozostałych członków i fanów zespołu BTS oraz K-popu, a także wszystkich, których uraził materiał wyemitowany w „Dzień Dobry TVN” w dniu 28 stycznia br. oraz zachowanie prowadzących to wydanie programu. Wydźwięk audycji był całkowicie niezgodny z wartościami, które wyznajemy jako firma. Dlatego rozpoczęliśmy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości - czytamy w oficjalnym komunikacie stacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Oddała 20-miesięczne dziecko do okna życia. Policja zidentyfikowała kobietę
  2. Ogromny pech Kamila Stocha w Sapporo. Kibice zadrżeli przed telewizorami, wielka niespodzianka
  3. Porażające doniesienia. Namówiła uczniów by zabili żonę posła, kobieta została dźgnięta nożem kilka razy
  4. Największa zmiana od ponad 600 lat. Papież Franciszek podjął ostateczną decyzję
  5. W końcu wydało się wszystko. Nadszedł koniec Królowych życia jakie znamy, Dagmara podjęła decyzję

Źródło: TVN 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News