Premier ogłosił stan alarmowy ALFA na terenie całej Rzeczpospolitej

Premier ogłosił stan alarmowy ALFA na terenie całej Rzeczpospolitej Źródło: Screen/ YouTube/ Kancelaria Premiera

TVN podał komunikat premiera o ogłoszeniu stan alarmowego ALFA na terenie całego kraju. To jeden z czterech stopni zagrożenia terrorystycznego.

TVN poinformował o ogłoszeniu przez premiera stanu alarmowego o stopniu ALFA, który jest najniższym z czterech stopni zagrożenia terrorystycznego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadziło alarm prewencyjny z powodu wizyty zagranicznej głowy państwa, której obecność zwiększa ryzyko zagrożenia terrorystycznego. Rozporządzenie zostało podpisane przez Mateusza Morawieckiego.

TVN przekazał komunikat premiera o alarmie ALFA

Stan alarmowany ALFA został ogłoszony w związku w wizytą Donalda Trumpa w Polsce, która ma odbyć się 1 września. Prezydent USA ma wziąć udział w uroczystościach w rocznicę wybuchu II wojnie światowej. Podczas wizyty możemy spodziewać się oficjalnego wystąpienia prezydenta Stanów Zjednoczonych na placu Piłsudskiego. W związku z alarmem wszystkie służby porządkowe w kraju zostaną postawione w stan gotowości.

- Podobne środki bezpieczeństwa były podejmowane także przy organizacji w Polsce innych wydarzeń międzynarodowych, np. ministerialnego spotkania w Warszawie, dotyczącego budowania bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie [...] Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od przygotowania administratorów obiektów użyteczności publicznej, którzy zobowiązani są do prowadzenia ich wzmożonej kontroli - poinformował rzecznik prasowy MSWiA.

Na co trzeba uważać w trakcie alarmu ALFA? MSWiA ostrzega

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wprowadzenie stanu alarmowego wiąże się również z pewnymi ściśle określonymi zasadami. 

- Podczas obowiązywania stopnia alarmowego ALFA wszyscy powinni zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń - poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Dzisiaj grzeje: 1. Aktorzy kultowego serialu emitowanego na TVP giną jeden po drugim. Straszna czarna seria
2. Znamy budżet na 2020. Emerycie, taką dostaniesz emeryturę

Wszystkie niepokojące sytuacje, takie jak choćby przedstawione w komunikacie, należy czym prędzej zgłosić na numer 112 oraz 997. Służby przypominają, że za nieuzasadnione wezwania, które postawią na nogi służby porządkowe, można ponieść odpowiedzialność prawną, w tym zwrot kosztów interwencji. 

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Kim był biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka? Jerzy Starak zmarł na nowotwór, nie zdążył nacieszyć się ukochanym synem
  2. Ujawniono INTERCYZĘ Agnieszki i Piotra Woźniaków-Staraków! Wiadomo, co gwiazda dostałaby po rozwodzie. Kwoty zwalają z nóg 
  3. Narzeczony na oczach niedowierzającego tłumu powiedział pannie młodej 5 słów. Upadła na ziemię, gdy je usłyszała
  4. Latami szukał zaginionego psa, zwierzak cierpiał w schronisku. Nagle wyczuł znajomy zapach i oszalał z radości
  5. W Europie właśnie eksplodował wulkan! Lawa zalewa wszystko, dym zasłonił niebo

Źródło: TVN

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu