TVN przekazał dramatyczne informacje. W Domu Pomocy Społecznej potwierdzono zakażenie aż u 60 osób

TVN przekazał dramatyczne informacje. W Domu Pomocy Społecznej potwierdzono zakażenie aż u 60 osób Źródło: pexels

TVN przekazał widzom informacje związane z koronawirusem w Polsce. Okazuje się, że w Domu Pomocy Społecznej zostało potwierdzone zakażenie aż u 60 osób.

TVN na bieżąco przekazuje Polakom, jak przedstawia się sytuacja w kraju. Epidemia koronawirusa sprawiła, że w Domu Pomocy Społecznej zarażonych zostało aż 60 osób. Ośrodek w Niedabylu jest miejscem, gdzie może przebywać 66 osób, zarówno starszych, jaki i dzieci. Wszyscy, którzy w nim przebywają, wymagają stałej pomocy lekarskiej ze względu na choroby. 

Stacja TVN relacjonuje sytuację w Domu Pomocy Społecznej 

Ośrodek w Niedabylu został poddany kwarantannie, gdy okazało się, że jedna z pracujących tam pielęgniarek jest zarażona koronawirusem. Zarażona kobieta pracowała nie tylko w Domu Pomocy Społecznej, ale także w szpitalu w Grójcu, gdzie znaczna część personelu została zakażona.

- Wszyscy poddaliśmy się kwarantannie, jednocześnie zacząłem się starać o wykonanie testów - przekazał stacji TVN, dyrektor ośrodka Arkadiusz Śliwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Testy na koronawirusa zostały przeprowadzone i już 26 marca pojawiły się wyniki, które przeraziły wszystkich mieszkańców ośrodka i pracowników. 

- 52 pensjonariuszy pozytywnych, ośmiu pracowników pozytywnych. Testy dały negatywne wyniki tylko dla 14 podopiecznych i siedmiu pracowników, w tym mnie. Ale zgadzam się z profesorem Krystianem Jażdżewskim z Warsaw Genomics, że najpewniej wszyscy jesteśmy zarażeni, bo czas od pobrania próbek do otrzymania wyników spędzaliśmy wszyscy razem - dodał Śliwa.

TVN przekazuje, jak wygląda sytuacja na miejscu 

Dom Pomocy Społecznej został podzielony na dwie strefy: w jednej z nich przebywają osoby zarażone, a w drugiej pacjenci, których wyniki okazały się negatywne. 

- Personel jest od wtorku bez przerwy z pensjonariuszami. W tej chwili mamy jedną pielęgniarkę, która sama jest już w sile wieku. Na razie dajemy wspólnymi siłami radę. Jestem w stałym kontakcie ze starostą białobrzeskim Sylwestrem Krogulem, a także urzędem wojewody mazowieckiego - powiedział stacji TVN dyrektor placówki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Córka Kasi Kowalskiej w szpitalu, musiała być intubowana. Gwiazda pilnie apeluje do wszystkich Polaków, dramatyczne nagranie

2. Ginekolog zdradza najczęstszy błąd swoich pacjentek. Rzadko która kobieta zwraca na niego uwagę

W pomoc w ośrodku włączyła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i urząd wojewódzki. Osoby przebywające w placówce otrzymały maseczki i kombinezony. Dostarczane jest także jedzenie. Dyrektor w rozmowie ze stacją TVN zdradził, że obawia się o swoich pracowników, którzy pracują bez przerwy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy stanu przedzawałowego. Każdy powinien je znać
  2. Znany polski sportowiec aresztowany. Jeszcze niedawno był ulubieńcem kibiców
  3. Robiła zakupy w markecie, włożyła dziecko do wózka. Nagle podszedł do senior, zapamięta jego słowa do końca życia
  4. Tragedia wstrząsnęła Pomorzem, szaleniec wsiadł w samochód i ruszył. Nie oszczędzał nikogo, najgorsze zrobił jednak wcześniej
  5. 7 nastolatków zignorowało zakaz i spotkało się w parku. Nie przewidzieli fatalnych konsekwencji, będą żałować do końca życia
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News