TVN przekazał informacje
Pikio.pl
Monika Majko - 27 Października 2020

TVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. W wielu miejscach lepiej nie wychodzić z domów

TVN alarmuje, dzisiaj w nocy w wielu miejscach w kraju może być wyjątkowo niebezpiecznie. Eksperci ostrzegają, zacznie się o godzinie 23:00.

TVN przekazał niepokojące informacje, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla mieszkańców kraju, tej nocy w wielu miejscach lepiej nie wychodzić z domów. Eksperci alarmują, zacznie się już dzisiaj, około godziny 23:00 może być niebezpiecznie.

TVN przekazał informacje o ostrzeżeniu wydanym przez IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na bieżąco monitoruje sytuacje pogodową w naszym kraju. Dziś specjaliści wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia dla mieszkańców dwóch województw. Zacznie się już w nocy i może być bardzo niebezpiecznie.

Eksperci przewidują, że nadchodząca noc miejscami będzie bardzo mglista. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla mieszkańców województwa lubelskiego oraz powiatów: łosickiego, siedleckiego, Siedlec, garwolińskiego, kozienickiego, zwoleńskiego i lipskiego, znajdujących się w województwie mazowieckim.

Z ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówZ ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówCzytaj dalej

Na tych terenach synoptycy prognozują wystąpienie gęstej mgły, która znacznie ograniczy widoczność i może stanowić zagrożenie zarówno dla pieszych, jak i przede wszystkim dla kierowców, którzy będą podróżować dzisiaj w nocy drogami znajdującymi się w zagrożonej strefie.

Jak prognozują eksperci, w nocy z wtorku na środę gęsta mgła ograniczy widzialność do 100 metrów. Alarmy pierwszego stopnia wejdą w życie o godzinie 23:00 we wtorek i będą ważne do godziny 9:00 rano w środę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

IMGW ostrzega Polaków przed gęstymi mgłami

Ostrzeżenie pierwszego stopnia jest wydawane w chwili, gdy przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Jak podaje IMGW, w taki przypadku prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że na objętych nim terenach możemy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, a także zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania.

Dzisiaj grzeje:

1. Morawiecki zabrał głos nt. burzliwej sytuacji w kraju. "Będziemy się ze stanowczością przeciwstawiać"

2. TVN alarmuje Polaków. Zacznie się już za godzinę i potrwa do 9 rano

3. Sklepy zamykane o 20, od 21 zakaz wyjścia z domu, nieczynne urzędy. Drakońskie zakazy przy granicy z Polską

W przypadku przebywania na terenie objętym alertem, specjaliści Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zalecają zachowanie wyjątkowej ostrożności, a także monitorowanie bieżących komunikatów pogodowych i stosowanie się do zaleceń służb.

Mgła może występować zarówno przy temperaturze dodatniej, jak i ujemnej. Od chmur odróżnia ją to, że jej podstawa styka się z powierzchnią ziemi, podczas gdy podstawa chmur jest ponad nią. Gdy kropelki mgły rosną, może ona przekształcić się w mżawkę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zostały 4 godziny na uratowanie Robina. Niekochany koń błaga o ostatnią szansę, potrzebna pilna pomoc
  2. Sensacyjna informacja z ostatniej chwili. Stało się, kibice Barcelony skaczą z radości, nadchodzi rewolucja
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Naukowcy z NASA aż osłupieli. Odkryli dziwny pył, wiemy skąd pochodzi
  7. Widzisz na powierzchni herbaty osad? Niebywałe, czego jest oznaką

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN Meteo

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News