Najbardziej niebezpieczny człowiek na świecie nie żyje. Media donoszą o strasznej śmierci lidera ISIS

Najbardziej niebezpieczny człowiek na świecie nie żyje. Media donoszą o strasznej śmierci lidera ISIS Źródło: Screen TVN24

TVN przekazał wstrząsające informacje prosto z Bliskiego Wschodu. Amerykańskie źródła rządowe również potwierdzają szokujące wieści - nie żyje lider ISIS. Wiadomo, w jakich okolicznościach zginął.

TVN podzielił się doniesieniami potwierdzonymi przez amerykańskie rządowe źródła oraz wojskowych świadków zdarzenia - nie żyje najniebezpieczniejszy człowiek na świecie. Lider Państwa Islamskiego miał zginąć w nalocie, ale ostatecznie popełnił samobójstwo. Nie był jedyną ofiarą.

TVN: nie żyje lider ISIS, groźny terrorysta

Abu Bakr al-Bagdadi już od dawna jest na celowniku amerykańskich sił wojskowych. 26 października w Syrii wojsko USA miało przeprowadzić nalot na miejsce, w którym ukrywał się lider ISIS. Kiedy zorientował się, że znajduje się pod ostrzałem, sam miał popełnić samobójstwo. Wysadził się przez założony na tułów pas szahida.

Przywódca ISIS już od lat był celem międzynarodowej obławy, ale skutecznie udawało mu się uniknąć śmierci. Dwa źródła irackich służb bezpieczeństwa potwierdzają fakt śmierci al-Bagdadiego.

- Nasze źródła z Syrii potwierdziły ekipie w irackim wywiadzie, odpowiedzialnej za ściganie Bagdadiego, że został on zabity wraz ze swoim osobistym ochroniarzem w Idlibie po odkryciu jego kryjówki, gdy próbował wydostać swoją rodzinę z Idlibu w kierunku granicy z Turcją - podaje jedno ze źródeł.

Donald Trump poinformował, że stało się coś ważnego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co ciekawe, pierwsze doniesienia mogące wskazywać na śmierć terrorysty płynęły z USA. Sam Donald Trump na swoim Twitterze nie posiadał się z emocji i napisał, że "Wydarzyło się coś bardzo ważnego!". To właśnie w nocy z soboty na niedzielę miał odbyć się nalot na kryjówki terrorystów i inne lokacje powiązanej z Al-Kaidą organizacji Hurras al-Din.

Dzisiaj grzeje: 1. Hanna Lis pokazała córkę. Nawet dzieci Kingi Rusin nie są tak zjawiskowo piękne
2. Latami więził i gwałcił córkę. Osiem lat po skazaniu w jego domu odkryto inną wielką tajemnicę

W 2014 roku i w 2017 roku odbyły się naloty na kryjówki lidera ISIS i również potwierdzano, że nie żyje. Mówił tak m.in. rzecznik Pentagonu czy też wiceminister spraw zagranicznych Rosji. W najbliższych godzinach w Białym Domu ma zostać wydane oświadczenie w sprawie śmierci terrorysty.

Najlepsze newsy dnia:

  1. POTĘŻNY polski bank w krytycznej sytuacji. Jeszcze nigdy nie było tak źle
  2. Ojciec przeczytał wiadomości swojej 7-letniej córki do koleżanki. W ostatniej chwili zadzwonił na policję
  3. Zauważyli dziwny punkcik na policzku 7-miesięcznej córeczki. Lekarz oniemiał, jak odkrył prawdę
  4. Zmarła w drodze na własny ślub. Przed śmiercią zdążyła jeszcze zrobić najpiękniejszą rzecz na świecie
  5. Najbardziej niebezpieczny człowiek na świecie nie żyje. Media donoszą o strasznej śmierci lidera ISIS

Źródło: TVN24

Następny artykuł